Još korak do "duple krune" - Zrinjski "pokerom" potvrdio plasman u finale Kupa BiH! Ne može bez gola Bilbije! (VIDEO)

Mostarski "plemići" su i u revanšu savladali Tuzlu siti, pa su ukupnim rezultatom 7:0 izborili plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Zrinjski - Tuzla siti revanš polufinala Kupa BiH Izvor: Facebook/HŠK Zrinjski

Već poslije prvog duela na "Tušnju", gdje je pogocima Nemanje Bilbije (dva) i Kerima Memije Zrinjski ubjedljivo slavio rezultatom 0:3, bilo je jasno da će izabranici Krunoslava Rendulića igrati za trofej u najmasovnijem takmičenju.

Revanš susret u srijedu na stadionu "Pod Bijelim brijegom" predstavljao je samo formalnost.

ZRINJSKI - TUZLA SITI 4:0 (1:0)

Iako su Mostarci u prvih 45 minuta kreirali tri-četiri stopostotne šanse pred tuzlanskim golom, samo je iskusni defanzivac Slobodan Jakovljević uspio da pogodi mrežu Malkoma Barkole.

Igrao se 37. minut kada je Jakovljević nakon centaršuta iz kornera Tomislava Kiša, sam "kao duh" sa pet metara pogodio za vođstvo domaćina - 1:0.

Da gotovo nijedna utakmica ne može da prođe bez njegovog pogotka postarao se kapiten "plemića" Nemanja Bilbija u 66. minutu, kada je na asistenciju Josipa Ćorluke majstorski primirio loptu na grudi i poslao je u malu mrežu - 2:0.

Tačku na siguran i ubjedljiv trijumf stavili su rezervista Matija Malekinušić u 80. i Milan Vukotić sedam minuta za kasnije za konačnih 4:0.

Mostarcima sada praktično samo nedostaje još da pobijede u finalu u Zenici, pa da osvoje "duplu krunu", s obzirom da imaju ogromnih 17 bodova prednosti u m:tel Premijer ligi BiH u odnosu na drugoplasirani Borac iz Banjaluke.

U drugom polufinalnom dvoboju, Željezničar će od 18.30 časova na "Grbavici" ugostiti mostarski Velež, koji je u prvoj utakmici slavio minimalnu pobjedu u Vrapčićima.