Šokantna završnica u Rimu: Roma povela u 93. minutu, ali Milan ipak stigao do boda

Autor Haris Krhalić

Izgledalo je kao da će Roma stići do sva tri boda, ali na kraju ipak neriješeno.

Žoze Murinjo Izvor: EPA/CLAUDIO PERI/ANSA

U okviru 32. kola Serije A fudbaleri Rome i Milana odigrali su bez pobjednika (1:1). U dosta izjedančenoj utakmici nismo vidjeli mnogo uzbuđenja, a onda smo u sudijskoj nadoknadi vidjeli dva gola – po jedan na obje strane.

Sigurno da ovaj rezultat najviše ide u prilog Interu koji bi se, eventualom pobjedom nad Lacijom sutra, izjednačio na tabeli Serije A sa ova dva kluba što bi dodatno zakomplikovala borbu za mjesta koja vode u Ligu šampiona.

Roma – Milan 1:1 (0:0)
/Ejbraham 90+4 – Salemakers 90+7/

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici vidjeli smo u 34. minutu kada je Lorenco Pelegrini šutirao sa nekoliko metara od gola Milana, ali njegov udarac je izblokirao Ejbraham i sigurno da bi ova lopta završila u mreži „rosonera“ da napadač Rome nije to nenamjerno spriječio.
Do kraja poluvremena vrijedi još izdvojiti pokušaj Tomorija sa ruba šesnaesterca koji je otišao pored gola.

Milan je novu priliku za pogodak imao u 60. minutu kada je Leao ubacio loptu za Salemakersa koji je ostao sam na desetak metara od gola. Ipak, njegov udarac otišao je preko Rominog gola.

U 91. minutu Kamara je imao dobru priliku da ugrozi gol gostiju sa ruba šesnaesterca, ali nije dobro zahvatio loptu.

Pogodak za Romu vidjeli smo u trećem minutu sudijske nadoknade kada je Čelik probio po desnoj strani i uposlio Ejbrahama kojem je ovo bio osmi gol ove sezone.

I kada smo mislili da će sva tri boda ostati u Rimu, Leao je ubacio loptu, a najviši u skoku bio je Salemakers za konačnih 1:1.