10 MINUTA LUDILA U TORINU: Napoliju u nadoknadi tri ogromna boda protiv Juventusa, Vlahoviću poništen gol u 90+

Nevjerovatan finiš velikog italijanskog derbija Juventus - Napoli.

Viktor Osimen, Juventus Napoli Izvor: EPA/ALESSANDRO DI MARCO/ANSA

Derbi meč 31. kola italijanske Serije A donio je 80 minuta uspavanke, a onda strašnih 10 minuta u kojima je viđeno više nego tokom ostatka utakmice.

U nevjerovatnoj završnici, Napoli je stigao do trijumfa golom rezerviste Đakoma Raspadorija u 93. minute, iako će domaći fudbaleri imati za čime da žale, ali i da budu izuzetno nezadovoljni pojedinim sudijskim odlukama.

Više od 80 minuta gledali smo mučenje dva tima, nije bilo velikih prilika, a onda je počella drama u 83. minutu. Anhel Di Marija brzu akciju "bjankonera" krunisao je preciznim udarcem za 1:0, ali je sudija Mikael Fabri nakon asistencije iz VAR sobe odlučio da poništi gol domaćinu zbog prekršaja nad Stanislavom Lobotkom u začetku akcije.

Uslijedili su novi napadi izabranika Masimilijana Alegrija, koji je ostavio Dušana Vlahovića na klupi, a u igru ga uveo tek u 90. minute umjesto Arkadijuša Milika. Par trenutaka kasnije i Srbin je zatresao mrežu Aleksa Mereta, ali i ovaj gol je poništen. Lopta je prije nego što je došla do Vlahovića cijelim obimom bila van granica terena.

U međuvremenu, prije nego što će gosti postići pobjedonosni gol, igrači i stručni štab "stare dame" tražili su penal smatrajući da je Huan Kvadrado srušen u protivničkom šesnaestercu, ali Fabri je bio blizu, a i usporeni snimak pokazao je da prekršaja nije bilo. Ipak, nema sumnje da će u Juventusu biti izuzetno nezadovoljni suđenjem na večerašnjem derbiju.

Napoli je veoma blizu titule, treće u istoriji, a tek prve nakon 33 godine. Napolitanci sada imaju ogromnih 17 bodova prednosti nac Lacijom, koji je ovog vikenda doživio neugodan poraz od Torina.