Novi reprezentativac Srbije dijeli lekcije u Italiji - pogledajte golčinu za Udineze! (VIDEO)

Divan gol Lazara Samardžića za Udineze.

Gol Lazara Samardžića za Udineze Izvor: Profimedia

Nije se džabe Srbija "otimala" sa Nijemcima za Lazara Samardžića! Novopečeni reprezentativac Srbije pokazao je ovog vikenda u dresu Udinezea zašto važi za jednog od najtalentovanijih veznih fudbalera svijeta pošto je postigao peti gol u tekućoj sezoni Serije A. S obzirom da mu je ovo prva sezona u kojoj je standardniji u dresu svog kluba, već sada se može reći da je to više nego pristojna brojka.

Samardžić je zablistao u meču protiv Kremoneza (u 60. minutu, Udineze je vodio 3:0), a već u prvom poluvremenu je sve riješeno. Tada je "Laki" kraj svog imena imao gol i asistenciju, zasluživši aplauze domaće publike...

Prvo je poslije samo 100 sekundi lijepo razmenio dupli pas sa Lovrićem i spoljnim dijelom kopačke sa 18 metara je savršeno šutirao i Karneseki ništa nije mogao da uradi tom prilikom, da bi potom u 27. minutu lijepo asisitirao Perezu za 2:0. Jasno je sada svima da je Samardžić "zlatna koka" Udinezea i da će tokom sljedeće sezone verovatno biti nezamjenljiv u startnoj postavi, dok je ove često i sa klupe ulazio u igru.

Sve je značajniji za tim Udinezea, a to najbolje govori i direktan učinak na utakmicama. Ove sezone je nastupio na 32 utakmice i učestvova sa pet golova i četiri asistencije.