Inter trijumfovao u Seriji A nakon 50 DANA! Empoli slomljen u drugom poluvremenu

Nerazuri su trijumfovali u prvenstvu nakon pet mečeva bez pobjede.

serija a empoli inter  Izvor: CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

Vratio se Inter na pobjednički kolosijek u Seriji A!

Od 5. marta i trijumfa nad Lećeom (2:0) nerazuri nisu znali za slavlje u Seriji A. U narednih pet kola upisana su četiri poraza uz jedan remi, ali da nije zaboravio da igra domaće prvenstvo, tim Simonea Inzagija pokazao je na gostovanju Empoliju:

EMPOLI – INTER 0:3 (0:0)
/Lukaku 48, 76, Martinez 88/

Nerazure u prvoj polovini maja očekuje dvomeč polufinala Lige šampiona sa gradskim rivalom Milanom, ali rezultati u domaćem prvenstvu u najavi tog duela nisu išli u prilog ekipi sa Meace.

Nakon niza loših rezultata, ali i vraćanja 15 bodova Juventusu, Inter je ispao iz grupe koja kroz prvenstvo ide naredne sezone u Ligu šampiona, ali da bi konačno mogli da dođu bolji dani za milanski tim, pokazao je današnji duel.

Nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, a onda je Romelu Lukaku na otvaranju nastavka "načeo" ekipu sa Kastelanija. Na ulasku u posljednjih 15 minuta, Belgijanac je po drugi put zatresao domaću mrežu, dok je trijumf definitivno ovjerio Lautaro Martinez, pogotkom u samom finišu.

/Verdi 45+6 pen, 62 – Domingez 90+4/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!