Lacio vodio, ali nije odgodio proslavu "skudeta" u Napulju! Lukaku i Lautaro servirali Napoliju čempionšip-point! VIDEO

Inter je poslije preokreta u nedjeljnom matine terminu savladao Lacio i omogućio Napoliju da eventualnom pobjedom nad Salernitanom ovjeri titulu poslije 33 godine.

Inter - Lacio Serija A 32. kolo Izvor: Profimedia

Sjajna utakmica u Milanu i preokret iz dvojke u keca!

Inter je gubio od Lacija na "Đuzepe Meaci", ali je uspio da stigne do pobjede nakon preokreta u drugom poluvremenu i nastavi borbu za plasman u Ligu šampiona. Istovremeno, milanski klub je servirao "čempionšip point" Napoliju u današnjem susretu protiv Salernitane.

Junaci preokreta i velikog trijumfa bili su belgijski napadač Romelu Lukaku, koji je zabilježio dvije asistencije i dvostruki strijelac Lautaro Martinez.

INTER - LACIO 3:1 (0:1)

"Neroazuri" su od starta utakmice krenuli napadački, kreirali su nekoliko šansi i samo zahvaljujući golmanu Ivanu Provedelu nisu već na početku imali rezultatski deficit.

Kapiten Bosne i Hercegovine Edin Džeko odgledao je utakmicu sa klupe za rezervne igrače.

Zatresao je Inter njegovu mrežu u 27. minutu nakon udarca Henkrika Mktarijana, međutim, gol je poništen zbog ofsajda.

Iako su rimski fudbaleri bili u podređenom položaju na "Đuzepe Meaci" ipak su prvi stigli do prednosti tri minuta kasnije poslije greške Frančeska Aćerbija.

Sjajno je Luis Alberto izbacio iz igre dvojicu defanzivaca Intera i ostavio loptu za mirnu egzekuciju Felipea Andersona, koji je pogodio lijevi ugao - 0:1.

Mogli su "nebesko-plavi" do odlaska na odmor da udvostruče prednost poslije nove greške Aćerbija, koji je doveo Ćiru Imobilea u mat poziciju, ali golman domaćina Andre Onana je spriječio novi pogodak.

U nastavku je tim Simonea Inzagija žestoko napadao, gosti iz Rima su se grčevito branili i vrebali priliku da iz eventuanog kontranapada ili prekida dotuku protivnika.

Ipak, poklekli su u 78. minutu poslije akcije Lukakua, koji je sjajno uposlio Lautara Martineza za izjednačenje - 1:1.

Četiri minuta kasnije, ponovo je Belgijanac sjajno pronašao na drugoj stativi Robina Gosensa za potpuni preokret Intera - 2:1.

Tačku na fantastičnu partiju, Lautaro je stavio u 90. minutu drugim pogotkom za veliko slavlje na "Meaci" - 3:1.

A još veće se očekuje u Napulju, gdje je cijeli grad odavno pripremio sve za proslavu trećeg "skudeta" u klupskoj istoriji i to šest kola prije kraja sezone na stadionu koji nosi ime po Dijegu Maradoni, posljednjem heroju, koji je donio trofej "pod Vezuv".

Lacio, za koji je Sergej Milinković Savić odigrao svih 90 minuta, zabilježio je sedmi poraz u sezoni, ali je ostao na drugoj poziciji na tabeli.

epa10599718 SS Lazio's players celebrate the goal scored by SS Lazio's forward Felipe Anderson during the Italian Serie A soccer match between FC Inter Milan and SS Lazio at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 30 April 2023. EPA-EFE/ROBERTO BREGANI
Izvor: EPA/ROBERTO BREGANI/ANSA