Posušje nosi bod sa Pecare: Širokobriježani napravili korak nazad u borbi za Evropu

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Širokog Brijega i Posušja odigrali su bez pobjednika.

Fudbaleri Širokog Brijega su, u okviru 30. kola Premijer lige BiH, odigrali neriješeno protiv Posušja (1:1).

Ovim rezultatom mnogo više mogu da budu zadovoljni gosti iz Posušja, kojima je u borbi za opstanak svaki bod i više nego dobrodošao. S druge strane, Širkobriježani su nastavili sa lošom igrom, a u posljednjih osam utakmica uspjeli su da osvoje samo šest bodova.

ŠIROKI BRIJEG - POSUŠJE 1:1 (1:1)
/Mašić 41 - Rozić 22/

Prva je zaprijetila ekipa Posušja u osmom minutu kada je Boban nakon jedne duge lopte šutirao sa desetak metara, ali brani to Josipović.

Deset minuta kasnije Široki Brijeg je mogao stići do vođstva. Kpan je odlično šutirao sa dvadesetak metara, Kukić bio savladan, ali njegov udarac zaustavlja prečka.

Igrao se 22. minut kada je Posušje stiglo do vođstva. Boban je uposlio Rozića koji sa 14 metara pogađa mrežu domaće ekipe.

Širokobriježani do izjednačenja stižu u 41. minutu golom Mašića, nakon odlične asistencije Ćavara.

U drugom dijelu nismo vidjeli mnogo uzbuđenja sve do 74. minuta kada je Kpan ponovo zatresao okvir gola. Nakon što je pogodio prečku u 18. minutu, ovog put stativa je spasila goste iz Posušja.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Musa, Mašić, K. Medić, Kuprešak, Ćavar, Lovrić, Bagarić, Vukoja, Kpan, Lukić.

POSUŠJE: Kukić, Roca, Horić, Krišto, Dadić, Lučić, Z. Begić, Bešlić, Rozić, Milanović, Boban.

Željezničar – Velež (19.30)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!