Beograd ovo nije vidio decenijama, pun stadion u Trećoj ligi: OFK srušio Zemun, derbi kao za Evropu! (FOTO/VIDEO)

Ludnica na utakmici u Zemunu i pobjeda OFK Beograda za preuzimanje prvog mjesta...

OFK Beograd pobijedio Zemun u derbiju Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

Spektakl u Zemunu, nevjerovatna atmosfera, oko 4.000 navijača i utakmica koja može mnogo toga da riješi kada je u pitanju plasman iz Srpske (treće) lige u Prvu ligu Srbije! OFK Beograd je pobijedio 1:0 golom nekadašnjeg napadača Crvene zvezde, Rada i niza klubova, Andrije Kaluđerovića. A taj njegov gol mogao bi da donese "romantičarima" povratak u viši rang poslije šest godina.

Bio je to jedan od najvažnijih mečeva srpskog fudbala ovog proljeća, što dokazuje i činjenica da je glavni sudija bio Srđan Jovanović, najbolji srpski arbitar. I zaista nije imao lak posao na "Gradskom stadionu". Nedugo poslije gola je OFK ostao sa desetoricom, Ognjen Mimović je u 33. minutu dobio drugi žuti karton i tim Sime Krunića morao je do kraja da brani prednost sa desetoricom. Zbog toga je u 40. minutu izašao strijelac gola Kaluđerović, a ušao Nenad Stanković.

Pred spektakularno punim tribinama u Zemunu bilo je napada, šansi na obje strane, ali su mreže mirovale.  Izgledalo je kao da je derbi za Evropu, a ne da je u pitanju meč Srpske lige, poslije kojeg oba tima imaju po 58 bodova, uz napomenu da tim sa Karaburme ima bolji međusobni skor, zato što je u prvom meču bilo 0:0. Samo tri kola ostala su do kraja sezone. Pogledajte kako je sve izgledalo: