Lacio iskoristio poraz Intera i preskočio ih na tabeli: Rimljani na pragu plasmana u Ligu šampiona

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Lacija savladali su Udineze rezultatom 0:1 i gotovo sigurno će naredne sezone igrati Ligu šampiona.

Sergej Milinković-Savić i Ćiro Imobile Izvor: Shutterstock

Ekipa Lacija je, u okviru 36. kola Serije A, savladala ekipu Udinezea rezultatom 0:1. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Ćiro Imobile u 61. minutu sa bijele tačke.

U 85. minutu Ilija Nestorovski je postigao pogodak za izjednačenje, ali je glavni arbitar poništio ovaj gol zbog ofsajda.

Tim iz Rima je ovom pobjedom preskočio Inter na tabeli, koji je danas poražen od ekipe Napolija. Lacio je trenutno trećeplasirani sa dva boda više od „nerazura“ i četiri više od ekipe Milana.

Lacio će u posljednja dva kola snage odmjeriti sa Kremonezeom, koje se danas oprostilo od Serije A, i ekipom Empolija.