Joviću poništen gol, trener ga zamijenio! Luka mogao da riješi evropsko finale, a nastavak gleda sa klupe! (VIDEO)

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Malo je nedostajalo da Luka Jović odluči ko će do trofeja u Konferencijskoj ligi.

Luki Joviću poništen gol na meču Vest Hem - Fiorentina Izvor: Profimedia

Finale Konferencijske lige koje u Pragu igraju Fiorentina i Vest Hem donijelo je velike incidnete navijača pre i tokom samog meča, ali i jedan veoma važan detalj za ljubitelje fudbala u Srbiji. Napadač Luka Jović bio je samo nekoliko centimetara udaljen od postizanja pogotka u evropskom finalu, ali je na kraju njegov gol poništen zbog ofsajda!

Luka se najbolje snašao pred golom Vest Hema, ali to nije bilo dovoljno - pomoćni sudija je signalizirao ofsajd, a VAR tehnologija nakon nekoliko minuta provjere potvrdila da će rezultat nakon prvog dijela meča ostati 0:0. Šteta, jer bi to bila fantastična nagrada za Jovića koji se tokom ove sezone isticao u dresu Fiorentine na međunarodnoj sceni, postigavši šest golova u Konferencijskoj ligi. Pogledajte koliko je blizu bio:

Falilo je veoma malo da postigne gol u finalu.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

Nažalost, Jović neće imati priliku da u nastavku meča postigne pogodak u evropskom finalu, jer je trener Vinćenco Italijano odlučio da ga već poslije 45 minuta fudbala pošalje na klupu. Razlog je možda i povred s obzirom da se Joviću nakon promašene prilike ukazivala medicinska pomoć. Umjesto njega u nastavku igra Artur Kabral, koji je najbolji strijelac tima iz Firence ove sezone!