Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Portugala 3:0.

Portugal BiH prenos uživo livestream Izvor: EPA/MIGUEL A. LOPES

Fudbalska reprezentacija BiH poražena je od ekipe Portugala rezultatom 3:0. U utakmici igranoj  na stadionu Luž, "zmajevi" su odlično parirali ekipi Portugala u prvom poluvremenu, ali je na kraju domaća ekipa zasluženo slavila.

PORTUGAL - BIH 3:0 (1:0)
/Silva 44, Fernandeš 77, 90+3/

Prva je zaprijetila naša reprezentacija preko Amira Hadžiahmetovića, čiji udarac iz daljine odlazi pored gola. U 22. minutu Adrian Leon Barišić je imao namjeru da centrira, a lopta umalo da prevari golmana Portugala i završi u mreži. Izvadio je to Košta ispod prečke.

Minut kasnije Kristijano Ronaldo pogađa mrežu "zmajeva" glavom, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd poziciju.

Trenutak koji je mogao da ovu utakmicu da odvede u drugom pravcu desio se u 29. minutu. Nakon sjajne akcije Džeko ostaje usamljen na 10 metara od gola, ali njegov udarac ide preko gola.

Solidno je naša reprezentacija izgledala na terenu, a onda u 44. minutu Bernardo Silva sam izlazi pred Ibrahima Šehića i pogađa za 1:0.

Portugal je u drugom dijelu zaigrao još bolje, a do drugog gola su stigli u 77. minutu. Nakon centaršuta Neveša, Fernandeš je bio najviši u skoku i pogodio za 2:0.

U 88. minutu bilježimo odličnu intervenciju Šehića, koji je zasutavio pokušaj Žote sa nekih sedam metara od gola. Minut kasnije debitant Said Hamulić mogao je smanjiti rezultat, ali njegov udarac fantasatično brani Košta.

Konačan rezultat postavio je Fernandeš u sudijskoj nadoknadi svojim drugim golom danas.

U drugim utakmicama igranim u našoj grupi Luksemburg je savladao Lihtenštajn (2:0), dok je Slovačka bila bolja od Islanda (1:2).

Naredni protivnik "zmajeva" biće ekipa Lukemburga, a taj meč je na rasporedu u utorak.

Više detalja o samoj utakmici klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:40

- KRAJ -

22:38

90+3'- Fernandeš pogađa za 3:0

22:35

Odgovor Košte!

Šutirao je Hamulić, ali odlično brani golman Portugala!

22:34

88'- Kakva intervencija Šehića!

Žota je bio sam na nekih sedam metara od gola, ali Šehić fantastičnom odbranom spašava naš gol.

22:27

81'- Dedić je pokušao

Dedić je odlično prošao dvojicu igrača Portugala i šutirao, ali brani Košta.

22:25

Hadžibegić pravi trostruku izmjenu

Ulaze Prcić, Varešanović i Gazibegović, a izašli su Pjanić, Džeko, Kolašinac.

22:23

77'- Portugal vodi 2:0!

Nakon centaršuta Neveša, Fernandeš je bio najviši u skoku i pogodio za 2:0.

22:20

75'- Korner za Portugal

Nema opasnosti po naš gol.

22:17

71'- Dvostruka izmjena u našoj reprezentaciji

Izlaze Barišić i Hadžiahmetović, a u igru će Tahirović i debitant Hamulić.

22:11

65'- Korner za Portugal

22:08

63'- Portugalci prvi mijenjaju

Izašao je Žoao Feliks, a ušao Ruben Neveš.

22:06

60'- Odličan Ahmedhodžić

Zaustavio je naš štoper Ronalda, drugi put u posljednjih nekoliko minuta. Sada je zaustavio je Feliksa

22:04

58'- Lijepa akcija "zmajeva"

Odlično su odigrali Dedić i Barišil, ali Danilo u posljednji čas izbacuje loptu ispred Dedića.

22:02

56'- Nakratko je prekinut meč

Utrčao je jedan navijač Portugala na teren, a zatim je prišao Ronaldu i ljubio mu kopačke.

21:57

52'- Danilo "požutio"

21:55

49'- Fernandeš preko gola

21:53

- FOTO -

21:51

46'- Počelo je drugo poluvrijeme

21:50

- Islanđani izjednačili protiv Slovačke -

Nakon prvih 45 minuta na meču između Islanda i Slovačke rezultat je 1:1.

21:32

44'- Vodi Portugal

Ispala je naša odbrana, sam je pred Šehić izašao Bernardo Silva i pogodio

21:27

41'- Žuti karton za Pjanića

21:25

- FOTO -

Izvor: EPA/MIGUEL A. LOPES

21:24

37'- Brani Šehić

Pokuša je Žoao Feliks, brani to Šehić. Korner za Portugal

21:21

34'- Centaršut Pjanića

Izveo je slobodni udarac Pjanić, ali lopta ide u gol-aut.

21:20

32'- Ponovo "zmajevi" prijete

Džeko nije dobro zahvatio loptu, koja je došla do Pjanića, ali je ni on nije uspio iskontrolisati.

21:18

31'- Žustra rasprava Pjanića sa sudijom

Sudija je svirao prekršaj Hadžiahmetovića, nakon čega je Pjanić burno reagovao.

21:17

29'- Kakva prilika za Džeku!

Kakva je ovo šansa bila! Nakon sjajne akcije Džeko ostaje usamljen na 10 metara od gola, ali njegov udarac ide preko.

21:14

- Slovaci vode protiv Islanda -

Slovačka od 27. minuta vodi protiv Islanda. Pogodio je Juraj Kučka.

21:10

23'- Ronaldo pogađa, ali ofsajd

Ronaldo pogađa glavom, ali pomoćni sudija pokazuje da je ofsajd.

21:09

22'- Barišić!

Barišić je imao namjeru da centrira, a lopta umalo da prevari golmana Portugala i završi u mreži. Izvadio je to Košta ispod prečke.

21:07

21'- Novi korner za Portugal

Odbranili smo se.

21:07

20'- Korner za Portugal

21:02

16'- Portugalci vrše pritisak

Uvukla se blaga panika u našu zadnju liniju. Napravili smo nekoliko pogrešaka, srećom nisu to iskoristili Portugalci.

20:58

11'- Nema uzbuđenja

20:51

4'- Hadžiahmetović sa distance

Hadžiahmetović je pokušao iz velike udaljenosti, ali taj pokušaj ide pored gola.

20:47

1'- Meč je počeo

20:40

Fudbaleri izlaze na teren

20:30

Predsjednik FS BiH Vico Zeljković i Dejan Rambo Petković skupa gledaju večerašnji meč

20:25

Ko sudi?

Glavni sudija večerašnje utakmice je Davide Masa iz Italije, a njegovi pomoćnici su Filipo Meli i Stefano Alasio, takođe iz Italije.

20:15

"Zmajevi" u novim dresovima

"Zmajevi" će večeras igrati u bijeloj garnituri. Pogledajte nove dresove naše reprezentacije: