Luksemburžani slave, Menalo kratak i jasan: Igrali smo katastrofalno cijeli meč!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Veznjak "zmajeva" rekao ono što smo svi vidjeli večeras na meču BIH i Luksemburga.

Luka Menalo poslije BIH Luksemburg - Igrali smo katastrofalno Izvor: EPA/EFE/FEHIM DEMIR

Reprezentacija BIH doživjela je pravi debakl porazom od Luksemburga u Zenici 2:0 u trećem meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Golovima Borhesa Sančeza već u četvrtom minutu i Sinanija u 74 minutu Luksemburg je očitao lekciju "zmajevima" i već nakon četvrtog kola uništili nade da se selekcija BIH nađe na Evropskom prvenstvu, iako je do kraja kvalifikacija još šest kola.

Poslije utakmice reprezentativci BIH očekivano nisu bili raspoloženi, a veznjak Luka Menalo kratko i jasno rekao je ono što je publika na Bilinom polju i ona pored TV ekrana vidjela u nešto više od 90 minuta.

„Mislim da smo odigrali katatfrofalno cijeli meč, uz neke iznimke početkom drugog poluvremena. Kad smo primili drugi gol vidjelo se da nemamo ni glavu ni rep“, rekao je Menalo.

On se nije želio baviti mnogo kalkulacijama i stanjem na tabeli grupe J.

"Iskreno ne znam, ne mogu vam sad vruće glave ništa reći. Nažalost, moramo se nadati kiksevima drugih i moramo početi pobjeđivati utakmice ukoliko želimo na Evropsko prvenstvo", rekao je Menalo.