Ekipa Luksemburga slavila je sa 2:0 na Bilinom polju.

BiH Luksemburg prenos uživo livestream Izvor: Promo/FS BiH

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je poraz od ekipe Luksemburga rezultatom 0:2. Ovim porazom „zmajevi“ su sebi dodatno umanjili šanse za plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine.

BiH – Luksemburg 0:2 (0:1)
/Borhes Sančez 4, Sinani 74/

Već u četvrtom minutu utakmice hladan tuš na Bilinom polju. Barišić, nakon dodavanja Saničanina, gubi loptu u svom šesnaestercu, a Borhes Sančez to posprema iza leđa Šehića.

Mogli su „zmajevi“ do izjednačenja u 18. minutu, ali Kodro sa tri metra pogađa stativu.

Tračak nade za našu reprezentaciju desio se u 56. minutu. Edin Džeko je srušen u protivničkom šesnaestercu, a sudija je nakon gledanja VAR-a pokazao na bijelu tačku.

Loptu "na kreč" je namjestio Hadžiahmetović, ali njegov udarac ide visoko preko gola.

U 74. minutu vidjeli smo i drugi pogodak. Ponovo je Barišić pogriješio. Istrčao je Sinani, Barišić je uspio da ga stigne, ali je Šehić napravio nevjerovatnu grešku i krenuo da zaustavi Sinanija te ostavio prazan gol. Sinaniju nije bilo teško da to pogodi.

Više detalja o samoj utakmici klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:47

- KRAJ -

Poraz "zmajeva" rezultatom 0:2. Blijeda partija naše reprezentacije i promašen penal Hadžiahmetovića pri rezultatu 0:1 koštali su na pozitivnog rezultata večeras.

22:45

90+8'- Mogao je Hamulić do počasnog gola, ali brani Moris

22:42

90+5'- Tri minuta do kraja

22:37

90'- Korner za BiH

22:33

85'- Umalo i treći gol

Ponovo Šehić kasni na jedan ubačaj, ali srećom nije uspio fudbaler Luksemburga to stići.

22:26

79'- Hamulić sa distance, brani Moris

22:24

Stadionom se ori "Faruk odlazi"!

22:22

74'- Luksemburg vodi 2:0!

22:18

71'- Dvostruka izmjena u našoj reprezentaciji

Izlaze Stevanović i Cimirot, a u igru će Prevljak i Menalo.

22:13

66'- Bez uzbuđenja na Bilinom polju

22:11

Pogledajte promašaj Hadžiahmetovića sa bijele tačke

22:03

56'- Promašuje Hadžiahmetović!

Nevjerovatan promašaj Hadžiahmetovića, lopta je otišla daleko preko gola.

22:01

PENAL!

22:01

VAR

Džeko je srušen, sudija provjerava sa VAR sobom da li ima elemenata za penal.

21:57

50'- Stevanović pokušava glavom, ide to daleko od gola

21:54

47'- Kakva odbrana Šehića!

Bareiro je izašao sam pred našeg golmana, ali srećom brani to Šehić.

21:52

45'- Počelo je drugo poluvrijeme

21:51

45'- Dvostruka izmjena "zmajeva" na poluvremenu

U igru će Hadžiahmetović i Hamulić, a teren su napustili Tahirović i Kodro.

21:36

FOTO

21:33

- Kraj prvog dijela -

"Zmajevi" u zaostatku od jednog gola.

21:32

45+2'- Ubačaj Stevanovića, Džeko kasni

Nije Džeko stigao na tu loptu

21:26

41'- Slobodan udarac za Luksemburg

Izbacuje Dedić u aut

21:15

29'- Sudijski tajm-aut

21:10

25'- Korner za BiH

Hvata to Moris.

21:08

Pogledajte pogodak

21:05

20'- Pokušao je i Džeko

Udarac glavom Edina Džeke brani golman Luksemburga

21:04

18'- KAKVA ŠANSA!

Kodro sa tri metra nije uspio loptu ubaciti u gol, pogodio je stativu!

20:59

14'- Pokušao je Kodro!

Najviši u skoku nakon kornera bio je Kodro, ali lopta ide pored gola

20:58

13'- Korner za "zmajeve"

20:56

11'- Korner za Luksemburg

20:51

4'- Šok na startu! Luksemburg vodi

Kakva greška Barišića! Izgubio je loptu u svom šesnaestercu, a Borhes Sančez pogodio za vođstvo od 0:1.

20:45

1'- Počela je utakmica