Borac napunio mrežu slavljenika: NOVAJLIJE PRORADILE - Banjalučani "šesticom" čestitali 50. rođendan Omarskoj (FOTO)

Fudbalski klub Omarska proslavio je pola vijeka postojanja, a svečanost je obilježena prijateljskom utakmicom protiv banjalučkog Borca.

Omarska Borac Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Banjalučki Borac danas je odigrao prvu pripremnu utakmicu, a povod za prijateljski meč bio je 50. rođendan FK Omarska.

Prvoligaš Republike Srpske proslavio je pola vijeka uspješnog rada, a u sklopu svečanosti ugošćen je "Velikan iz Platonove".

Razlika u kvalitetu bila je evidentna, pa su "crveno-plavi" već u prvoj polovini prvog poluvremena postigli čak pet golova. U drugom minutu precizan sa "bijele tačke" bio je Jovo Lukić, da bi isti igrač sedam minuta kasnije, nakon asistencije Jakova Blagaića, stigao do drugog gola.

Novajlije u Borčevom dresu proradile su već u prvoj utakmici, jer su golove za više nego ubjedljivih 0:5 u prvom dijelu meča postigli i Hoze Rikarto Kortez (11. i 23. minut) i Damir Hrelja (13. minut).

Povratnik u redove Borca iz trebinjskog Leotara, David Čavić, takođe se upisao u strijelce. U 58. minutu postavio je konačnih 6:0.

Podsjetimo, ekspedicija Borca u ponedjeljak putuje na pripreme na Zlatibor, gdje će boraviti 14 dana. Prvi test "crveno-plavi" će imati već u srijedu protiv Crvene zvezde. Dogovorene su još prijateljske utakmice protiv Jedinstva Putevi i Radničkog 1923, dok se traži rival za 4. jul.

Prva zvanična utakmica izabranike Vinka Marinovića čeka 27. jula, kada će u prvom duelu drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu gostovati u Beču, kod ekipe Austrije.