almedin ziljkić

Sarajevo je odigralo neriješeno protiv Torpeda iz Kutaisija.

almedin ziljkić Izvor: Promo/FK Sarajevo

U prvom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu, fudbaleri Sarajevo remizirali su protiv ekipe Torpeda rezultatom 2:2, a teško je riječima opisati kakvu smo utakmicu gledali u Kutaisiju.

TORPEDO - SARAJEVO 2:2 (1:0)
/Sandokadze 43, Bugridze 48 - Oliveira 47, Varešanović 51/

Ekipa Sarajeva je odlično otvorila meč u Kutaisiju. Već u trećem minutu Almedin Ziljkić je fenomenalnim volejom sa nekih 20 metara pogodio prečku tima iz Gruzije. Dvije minute kasnije, nakon sjajne akcije Dal Varešanović sa par metara promašuje.

U 13. minutu Renan Oliveira iz odlične pozicije šutira preko gola.Tri minuta kasnije Ziljkić je ponovo pokušao, ali njegov udarac zaustavlja, večeras odlični golman Torpeda, Filip Kljajić.

U 21. minutu ponovo se tresao okvri gola domaće ekipe. Ovog puta je prečku nakon pokušaja glavaom pogodio Fransis Kjereme. U 33. minutu Zeljković je pokušao sa distance, bio je to dobar udarac, ali još jednom brani Kljajić. Lopta se u nastavku akcije odbija do Ziljkića, čiji udarac ide pored gola.

Kazna za sve prošutene prilike stigla je u 43. minutu kada se Sandokadze, nakon kornera, odlično snašao i pogodio za vođstvo 1:0.

Početak drugog poluvremena donio je čak tri nova gola.Prvo je Oliveira izjednačio nakon loše reakcije odbrane Torpeda.

U 48. minutu Gruzijci su ponovo poveli. Konfuziju u redovima odbrane Sarajeva iskoristio je Bugridze i pogodio za 2:1.

Novo izjednačenje vidjeli smo u 51. minutu kada je Varešanović nakon asistencije Ziljkića postavio konačnih 2:2.

Više detalja o samom meču klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

20:54

- KRAJ -

20:52

95'- Navijač utrčao na teren

20:49

90+2- Još jedna izmjena kod bh. tima

Izlazi Vrančić, ulazi Jelić-Balta

20:49

90+2'- Slobodan udarac za Torpedo

Ide to pored gola.

20:48

90+1'- Igraće se još šest minuta

20:43

86'- Korner za Torpedo

Mustafić zaradio žuti karton zbog prigovora. U početku akcije srušen je Mustafić koji smatra da je bio prekršaj nad njim.

20:40

84'- Korner za Sarajevo

Prošla je lopta kroz peterac, biće novi korner. U nastavku Trako glavom šutira visoko preko gola.

20:38

Trostruka izmjena u redovima Sarajeva

Izašli su Varešanović, Ziljkić Duraković, a ušli su Mustafić, Viveros i Radović.

20:37

80'- Prečka sada spašava Sarajevo!

Šutirao je Kobuladze

20:34

77'- Mirniji period igre, izmjena u redovima Sarajeva

Varešanović je izveo Kjeremea, a umjesto njega u igri je Gulijašvili

20:26

69'- Prijeti i Kabuladze

Šutirao je Kabuladze iskosa, ali njegov pokušaj ide preko gola

20:23

66'- Ponovo opasno nakon slobodnog udarca

Rogić izbacuje to u korner. U nastavku akcije Arabidze šutira pored gola.

20:22

65'- Žuti karton za Traku

20:22

64'- Pokušaj Bugridzea sa velike distance

Izveo je Bugridze, sa nekih 30 metara slobodan udarac, lopta je imala čudnovatu putanju i umalo prevarila golamana Sarajeva.

20:17

60'- Varešanović propušta odličnu šansu

Varešanović je bio u odličnoj poziciji, ali nije dobro primio loptu. Propala je još jedna prilika za ekipu Sarajeva

20:16

59'- Pokušaj Kjeremea!

Šutirao je Kjereme, ali lopta pogađa vanjski dio mreže!

20:15

58'- Oliveira nakon kornera šutira pored gola

20:09

51'- Sarajevo izjednačuje!

Nakon odličnog centaršuta Ziljkića, pogodio je Varešanović! - 2:2

20:06

48'- Ponovo vodi Torpedo!

Fudbaleri Torpeda ponovo vode! Loše je reagovala odbrana Sarajeva, ali i golman Rogić. Strijelac je Bugridze

20:03

47'- IZJEDNAČENJE!

Loše je regovala odbrana Torpeda, a loptu je u mrežu pospremio Oliveira!

20:02

46'- Počelo drugo poluvrijeme

19:46

- Kraj prvog poluvremena -

Sarajevo propustilo mnogobrojne šanse, a kazna je stigla u 43. minutu!

19:45

43'- Vodi Torpedo!

Nakon kornera Sandokadze se odlično snašao i pogodio za vođstvo 1:0!

19:43

43'- Korner za Torpedo

19:43

42'- Konfuzija u odbrani Sarajeva

Trako nije dobro zagradio loptu koja je stigla do jednog fudbalera Torpeda, ali srećo Rogić reaguje.

19:41

40'- Probudila se sada domaća ekipa

Igra se sada uglavnom pred golom Sarajeva.

19:35

35'- Prijeti Torpedo

Bugridze se našao u dobroj prilici, ali nije dobro primio loptu i u posljednji tren pokupio je to Rogić

19:33

33'- Još jedan odbrana Kljajića!

Zeljković je pokušao sa distance, bio je to dobar udarac, ali još jednom brani Kljajić. Lopta se u nastavku akcije odbija do Ziljkića, čiji udarac ide pored gola!

19:32

32'- Novi korner za bordo tim

19:31

Sukob navijača Sarajeva sa policijom

19:30

30'- Dominacija Sarajeva nakon prvih pola sata igre

Sarajevo je odigralo odlično prvih pola sata ovog meča. Prvo ime u domaćoj ekipi je golman Filip Kljajić

19:27

27'- Još jedan korner za bh. tim

Hvata to Kljajić

19:26

26'- Korner za Sarajevo

19:25

25'- Pokušao je i Zeljković, brani još jednom Kljajić

19:21

21'- Opet prečka!

Ovog puta prečku je pogodio Kjereme nakon udarca glavom

19:20

20'- Pokušava Arabidze

Još jednom brani Rogić.

19:16

16'- Ponovo pokušava Ziljkić, brani Kljajić

19:15

15'- Prijeti sada i Torpedo

Arabidze je šutirao direktno u Rogića.

19:14

13'- Kakva šansa! Oliveira preko gola

Pokušao je sada Brazilac koji je bio u odličnoj poziciji, ali je loše zahvatio loptu

19:10

10'- Nakon dvije odlične prilike Sarajeva, zatišje

19:09

Navijači Sarajeva izbačeni sa stadiona!

Horde zla i gruzijska policija su se potukli, a epilog svega je taj da su navijači Sarajeva izbačeni s tribine pred sami početak utakmice, piše Klix.ba.

19:05

5'- Varešanović!

Nakon akcije poslije kornera, pokušao je Varešanović, ali lopta ide pored gola.

19:04

4'- Korner za Sarajevo

19:03

3'- Prečka spašava Torpedo

Pokušao je volejom Almedin Ziljkić sa nekih 20 metara, ali prečka spašava domaći tim

19:00

1'- Počeo je meč u Kutaisiju

18:58

Podrška za Sarajevo i u Gruziji

Na tribinama se večeras nalazi oko 200 navijača bordo tima

18:57

Potencijalni protivnik u drugom pretkolu

Bolji iz ovog dvomeča igrat će u drugom pretkolu protiv kazahstanskog Aktobea.

18:15

Sastav Torpeda, Nikola Ninković ostao na klupi

Torpedo: Kljajić, Kobuladze, Monteiro, Sandokhadze, Nadaria, Gigauri, Akbari, Šergelašvili, Pantsulaia, Arabidze, Bugridze

17:49

Sukob navijača pred meč

Pred početak utakmice došlo je do sukoba navijača Sarajeva i Torpeda

17:46

Ko sudi?

Glavni arbitar na ovom meču će biti izraelski sudija Snir Levi iz Izraela. Njegovi pomoćnici će biti Rostislav Talis i Tuval Koltunof, takođe iz Izraela.