Veliko iznenađenje na Svjetskom prvenstvu za žene: Fudbalerke Kolumbije u 97. minutu do pobjede nad Njemačkom

Dvostruki svjetski šampion poražen duboko u sudijskoj nadoknadi od južnoameričke selekcije.

Kolumbija - Njemačka Izvor: EPA/BIANCA DE MARCHI/AAP

Ženska fudbalska selekcija Kolumbije pobijedila je danas u Sidneju reprezentaciju Njemačke 2:1, u utakmici drugog kola Grupe H na Svjetskom prvenstvu u Australiji i Novom Zelandu.

Južnoamerička selekcija povela je u 52. minutu preko Linde Kaisedo, dok je Njemačka, dvostruki svjetski šampion, izjednačila u 89. minutu golom Aleksandre Pop sa penala i činilo se da će doći do boda.

Ipak, Kolumbija je do iznenađujuće pobjede došla u sedmom minutu nadoknade, kada se u strijelce upisala Manuela Vanegas.

U istoj grupi jutros je pobjedu zabjlježila selekcija Maroka, koja je savladala Južnu Koreju sa 1:0.

Standings provided by Sofascore

U posljednjem kolu u četvrtak Kolumbija igra protiv Maroka, a Njemačka se sastaje sa Južnom Korejom. Plasman u osminu finala osiguraće dvije najbolje selekcije iz grupe.

Ranije danas u Grupi A plasman u osminu finala obezbijedile su selekcije Švajcarske i Norveške. Norvežanke su deklasirale Filipine 6:0, dok je Švajcarska prošla u nokaut fazu remijem bez golova protiv domaćina Novog Zelanda, koji je tako završio takmičenje na turniru.