Počelo Svjetsko prvenstvo za dame: FIFA testira novitet u VAR sobi, Australiju i Irsku gledalo 76.000 gledalaca!

Australija i Novi Zeland upisali su pobjede protiv Irske i Norveške na startu devetog Svjetskog prvenstva za žene.

Australija Izvor: MARK EVANS/AAP

Australija i Novi Zeland domaćini su ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva za žene, devetog u istoriji, a na startu turnira upisali su minimalne pobjede protiv Irske i Norveške.

Australija je u Sidneju bila za gol bolja od Irske u grupi B, a jedini pogodak na meču postigla je Stef Kejtli u 52. minutu iz jedanaesterca.

Na Olimpijskom stadionu viđena je sjajna posjeta, s obzirom da su susret posmatrala 75.784 gledaoca.

istog dana, u grupi A drugi domaćin Mundijala Novi Zeland bio je bolji od Norveške u Oklandu, takođe 1:0. Gol vrijedan tri boda postigla je Hana Vilkinson početkom drugog poluvremena.

Na ovom Svjetskom prvenstvu FIFA testira određene novitete kada je u pitanju VAR soba. Naime, u finišu meča Novog Zelanda i Norveške, sudija Jošimi Jamašita imala je priliku da nakon pogledanog snimka sporne situacije u šesnaestercu Norveške dosudi penal za domaćina.

Svoju odluku saopštila je preko mikrofona, tako da je cijeli stadion mogao da je čuje, ali su i gledaoci pored malih ekrana mogli da prisustvuju istorijskom trenutku u savremenom fudbalu, te čuju riječi sudije iz Japana.