Ludogorec i Petev eliminisani iz LŠ! Veliki uspjeh Olimpije - Slovenci pogodili u 90+2, Bugari promašili penal u 90+11!

Bugarski šampion eliminisan je iz kvalifikacija za Ligu šampiona, Olimpija je ostvarila veliki uspjeh!

ludogorec ispao iz kvalifikacija za ligu šampiona Izvor: VASSIL DONEV/EPA

Ludogorec, pod vođstvom bivšeg selektora BiH Ivajla Peteva, ispao je iz kvalifikacija za Ligu šampiona u drugom kolu!

Bugarski predstavnik je večeras u Sloveniji, nakon domaćih 1:1, odmjerio snage sa Olimpijom, te u 15. minutu pogotkom Kirila Despodova stigao do vođstva.

Ipak, samo tri minuta kasnije, "zmajčeki" su preko Timija Elsnika izjednačili rezultat, a onda u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena, drugim pogotkom istog igrača, stigli do preokreta protiv Bugara!

Olimpija će u trećem kolu ukrstiti koplja sa boljim iz dva duela Žalgirisa i Galatasara. Prva utakmica, u Litvaniji, završena je rezultatom 2:2.

Međutim, tu drami nije bio kraj - nadoknada je trajala čak 11 minuta, a strijelac jedinog gola za Bugare je u posljednjim sekundama bio neprecizan sa bijele tačke, pa je tako propustio šansu da meč uvede u produžetke!

Olimpija je, osim izborenog trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, obezbijedila u najgorem slučaju grupnu fazu Konferencijske lige, te će odigrati još najmanje deset evropskih utakmica.

Bugari se, sa druge strane, kao i Zrinjski, sele u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!