Banjalučanin u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona, ali ne i Milan Borjan

Fudbaleri Rakova plasirali su se u plej-of kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su večeras u revanš meču pobijedili u gostima Aris Limasol sa 0:1.

Vladan Kovačević u plej-ofu Lige šampiona sa Rakovom Izvor: Profimedia

Rakov je slavio i u prvom meču na svom terenu sa 2:1, a strijelac odlučujućeg gola na večerašnjem meču bio je Fran Tudor u 49. minutu.

Rakov će u posljednjem, četvrtom kolu kvalifikacija igrati protiv boljeg iz duela Kopenhagen-Sparta Prag.

Međutim, ko zna šta bi bilo da Banjalučanin Vladan Kovačević nije bravurozno intervenisao u 21. minutu i skinuo stopostotnu šansu Aleksu Mucketu-Musundi. Takođe, Kovačević je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena praktično bio savladan poslije udarca Marijuša Stepinskog, međutim, i njega i Rakov je spasila stativa.

Izvor: Promo/ŠK Slovan Bratislava

Plasman u plej-of obezbijedio je i Makabi Haifa, koja je u revanšu kao domaćin savladala Slovan iz Bratislave sa 3:1. U prvom meču, Makabi je u gostima slavio sa 2:1.

Makabi je poveo golom Franzdija Pjerota u 29. minutu, a prednost je duplirao golom Dia Sabe u drugom minutu nadoknade poluvremena. Gol za Slovan je postigao Marko Tolić u 85. minutu.

Konačan rezultat od 3:1 je postigao Din David u trećem minutu zaustavnog vremena.

Makabi će u posljednjem kolu igrati protiv Jang Bojsa.

Interesantno, golmana Slovana Milana Borjana eliminisao je izraelski klub kao i prošle godine kada je branio boje Crvene zvezde.