MESI JE NAJTROFEJNIJI IGRAČ SVIH VREMENA! Golčina za TV špice i rekord nestvarnog Argentinca (VIDEO)

Lionel Mesi i zvanično je postao najtrofejniji fudbaler svih vremena.

Lionel Mesi postao najtrofejniji fudbaler Izvor: Profimedia

Lionel Mesi (36) najtrofejniji je fudbaler svih vremena. I zvanično je prestigao nekadašnjeg saigrača Danija Alveša i sada ima 44 pehara. Postavio je tako još jedan rekord i još jednom pokazao zbog čega ga mnogi nazivaju najboljim igračem ikada. Sa Interom iz Majamija je osvojio Liga kup.

U finalu pred više od 30.000 ljudi u Nešvilu je savladan istoimeni tim poslije boljeg izvođenja penala (2:1). Nevjerovatni Argentinac je u 23. minutu postigao evrogol i donio svom timu prednost, ali je Fafa Piko u 57. izjednačio. Promene rezultata nije bilo do kraja meča, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Tamo je Mesi izveo prvi penal i bio je precizan, poslije njega isto je učinio i Serhio Buskets, da bi Rendal Leal iz Nešvila promašio u drugoj seriji. Viktor Uloa je u petoj seriji mogao da donese pobjedu Interu, ali nije pogodio. Svi su u nastavku bili precizni, čak je i golman gostiju Drejk Kalender bio siguran, a njegov kolega sa suprotne strane Eliog Paniko je promašio i to je bio znak za veliko slavlje tima sa Floride.

Po završetku utakmice Mesi je dobio nagradu i za najboljeg igrača i strijelca Liga kupa. Postigao je 10 golova i vodio je tim do titule. Obradovao je i Dejvida Bekama, suvlasnika Intera.