Šok na Koševu, pa dvije vezane pobjede! Sarajevo slavilo na Tušnju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sarajevo savladalo Tuzla siti i upisalo drugi vezani trijumf u prvenstvu.

Premijer liga BIH Tuzla Siti Sarajevo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Sarajevo je nakon šokantnog poraza na Koševu od Sloge Meridian, uspjelo da se trgne i da u naredna dva kola veže dva trijumfa.

Ekipa Simona Rožmana savladala je Tuzla siti 2:1 u meču četvrtog kola odigranog u ponedjejak popodne na Tušnju.

Klub sa Koševa imao je inicijativu, bolje prilike, a Mirza Čataković i Almedin Ziljkić pobrinuli su se za solidnu prednost nakon prvog poluvremena.

Upravo je Ziljkić imao prvu šansu već u 4. Minutu, kada se našao sam ispred Fejzića, koji brani njegov šut.

Četiri minute kasnije nova velika prilika, ovog puta za Oliveiru, Brazilac se međutim malo okliznuo a potom u situaciji ispred Fejzića, ponovo golman izlazi kao pobjednik.

Ipak, Fejzić ništa nije mogao u 19. Minutu kada je Čataković lijepo „zalomio“ u sredinu i udarcem sa 18 metara pogodio mrežu za vođstvo 1:0.

Već u 27. minutu bilo je 2:0, kada je pogodio Ziljkić. Kapiten Sarajeva dobio je loptu na ivici šesnaesterca, a onda varkom tijela izbacio svog čuvara i šutirao pored Fejzića za 2:0.

U finišu prvog poluvremena Tuzla siti je pokušao da uzvrati. Prvo je Bihorac šutirao glavom, a potom je Mehanovičć nešto kasnije šutirao preko gola poslije dodavanja Nukića.

U sudijskoj nadoknadi Tuzlaci su bili najbliže golu. Dobar šut Delimeđca nekako je Šahinović odbio u korner, a potom je nakon ubacivanja iz ugla Bihorac šutirao glavom i pogodio prečku.

Mnogo manje šansi, a više borbe na sredini terena viđeno je u drugom poluvremenu u kojem su se domaći probudili i preuzeli kontrolu.

Imala je Tuzla siti nekoliko šansi, prijetila iz prekida, a u 67. minutu uspjeli su da smanje na 2:1 preko Šukilovića koji je bio odličan poslije prekida.

Upravo prekidi bili su najizglednije prilike za domaće, dok je najbolju šansu za Sarajevo imao Ikić koji je pogodio stativu.

Sarajevo ima šest bodova, dok je Tuzla siti poslije dva vezana poraza ostao na tri boda koja su osvojena protiv GOŠK-a.