Dortmund opet prosuo bodove: Novajlija imao dva gola prednosti do 77. minuta, pa na kraju poražen

Autor Haris Krhalić

Odigrano je pet utakmica drugog kola Bundeslige.

bohum borusija dortmund Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Fudbaleri Bohuma i Borusije odigrali su utakmicu bez pobjednika u okviru drugog kola Bundeslige. Domaća ekipa je odigrala odličnu utakmicu te će im ovaj remi teže pasti nego timu iz Dortmunda.

Domaću ekipu je u vođstvo doveo Kevin Šteger u 13. minutu meča. Vezni fudbaler Bohuma je odlično šutirao iskosa i poslao loptu iza leđa Kobela.

Borusija do izjednačenja stiže u 56. minutu nakon fenomenalnog gola Malena.

Krajem meča Bohum je mogao do sva tri boda, ali je stativa bila saveznik "milionera" te su se na kraju morali zadovoljiti jednim bodom.

Novi bundesligaš, ekipa Darmštata, na svom terene je doživjela poraz od Uniona rezultatom 1:4. Gosti su poveli u 4. minutu, ali ubrzo ostali sa igračem manje na terenu. U 21. minutu isključen je Aronson, a Darmštat do izjednačenje stiže samo tri minuta kasnije. Ipak, do poluvremen gosti iz Berlina sa igračem manje uspijevaju da postignu još dva gola, a konačan rezultat postavlja Doeki u 65. minutu.

Drugi novajlija, ekipa Hajdenhajma, imala je dva gola prednosti protiv Hofenhajma sve do 77. minuta, ali su na kraju ipak doživjeli poraz. U 80. minutu već je bilo 2:2, a pobjedu ekipi Hofenhajma donio je Andrej Kramarić golom sa bijele tačke u 90. minutu.