Laktaši i Zvijezda 09 "prepisali" od Borca - "sedmica" protiv Krupe i Janje za sjajan start u Kupu RS!

Nakon Borca, i Laktaši i Zvijezda 09 su u kup-takmičenju FS RS startovali više nego ubjedljivom pobjedom.

laktaši i zvijezda 09 u osmini finala kupa rs  Izvor: FK Laktaši

Baš kao i Borac, branilac trofeja, još dva tima su "sedmicom" startovala u novoj sezoni u Kupu Republike Srpske.

Tim Laktaša bio je nemilosrdan u duelu sa Krupom, kojoj je u kanjonu Vrbasa "spakovao" sedam golova za nešto više od pola sata fudbala u prvom poluvremenu:

KRUPA – LAKTAŠI 0:7 (0:7)
/Matić 7, Milojević 15, 29, Džajić 18, Džafić 27, Marković 32, Janjetović 38/

Nakon što kao šampion Republike Srpske već dvije sezone zaredom nije dobila licencu za nastup u premijerligaškom društvu, Krupa je ovog ljeta odlučila da pređe u najniži rang takmičenja, Područnu ligu Banjaluka.

Zbog, kako je navedeno iz kluba, maćehinskog odnosa FS RS i FS BiH prema ovom klubu, Krupa je sa potpuno novim, mladim timom počela novu sezonu i uknjižila ubjedljiv poraz u duelu sa ekipom protiv koje je prošle sezone vodila dvije bitke za finale.

Ekipu Krupe "načeo" je Marino Matić u 7. minutu, potom je Stefan Milojević u 15. postigao svoj prvi gol na ovom meču, dok je samo tri minuta kasnije svoje ime u listu strijelaca upisao i Srđan Džajić.

Džafo Hadžić u 27. i Stefan Milojević u 29. minutu bili su kreatori četvrtog i petog gola Laktašana, Bojan Marković je u 32. minutu bio precizan za 0:6, dok su košmarno poluvrijeme za domaće, a ispostavilo se i cijeli meč, zaključeni u 38. minutu, golom Srđana Janjetovića.

Izvor: FK Zvijezda 09

Kako rekosmo, istim rezultatom je Zvijezda 09 stigla do trijumfa, u meču sa OFK Janja 2009, dok je Rudar Prijedor bio tek nešto blaži protiv Brda iz Hambarina (0:6).

Bijeljinski Radnik, rekorder po broju trofeja u Kupu RS (sedam), teškom mukom je stigao do osmine finala. Nije bilo pogodaka u meču sa Crkvinom, pa je moralo da se pristupi izvođenju penala, koje su igrači Velibora Đurića riješili u svoju korist rezultatom 4:5.

Šesnaestina finala Kupa Republike Srpske biće kompletirana 6. septembra, kada će biti odigrane preostale tri utakmice u kojima se sastaju Zadrugar i Famos, Hercegovac i Leotar, odnosno Sloboda (Mrkonjić Grad) i BSK.

KUP REPUBLIKE SRPSKE – šesnaestina finala

Srijeda:

Semberija – Sutjeska 0:3

Podrinje – Slavija 1:1 (4:2 pen)

OFK Janja 2009 – Zvijezda 09 0:7

Glasinac 1936 – Drina Zvornik 3:3 (4:5 pen)

Sloga DIPO – Borac 0:7

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!