Kako je moguće da je ovo gol?! Skandal na Sitijevom meču u Premijer ligi - i VAR je potvrdio! (VIDEO)

Čini se da je ekipa Fulama debelo oštećena u meču sa Mančester sitijem, u finišu prvog dijela meča kada je Ake zatresao mrežu.

Sporan gol Mančester sitija protiv Fulama Izvor: Profimedia

Fudbaleri Mančester sitija nastavili su put ka odbrani titule u Premijer ligi i četvrtom šampionskom naslovu u nizu, ali je njihov trijumf protiv Fulama kontroverzan. Iako su na kraju ubjedljivo savladali tim iz Londona (5:1), gol za prednost na poluvremenu izazvao je mnogo reakcija fudbalske javnosti. Nakon što je Hulijan Alvarez pogodio na jednoj, a Tim Rim na drugoj strani terena, u strijelce se upisao i Nejtan Ake - po mišljenju mnogih, taj gol nije trebalo da bude priznat.

Igrao se peti minut nadoknade u prvom dijelu susreta kada je holandski defanzivac pogodio, nakon idealnog centaršuta iz kornera sa lijeve strane. Ake se izvukao na penal i tamo ostao usamljen, pa je imao mnogo vremena da nacilja i zatrese mrežu. Ništa ne bi bilo sporno da njegov saigrač Manuel Akandži nije bio u debelom ofsajdu tom prilikom. A utisak je da je i Švajcarac uticao na ovu akciju, bez obzira na to što nije pipnuo loptu! On je uspio da se izmakne na vrijeme, ali je kretnjom sigurno poremetio fokus Fulamovog golmana Bernda Lena.

Akciju iz koje je postignut sporni pogodak pogledajte na 2:15 narednog snimka:

Meč četvrtog kola prvenstva Engleske.
Izvor: YouTube/Arena sport TV

Iako je svima bilo jasno da je Akandži u ofsajdu - gol je priznat! Čak je i VAR soba, nakon dodatnog gledanja snimka, potvrdila da ovaj pogodak treba da važi, pa je jedino objašnjenje koje bi engleske sudije mogle da ponude kako Sitijev štoper nije uticao na igru u ovoj poziciji. Da li je to stvarno tako, sami procijenite gledanjem snimka.

Sa druge strane, Mančester siti nije želio da se ova pobjeda smatra spornom - u nastavku meča postigli su još tri gola, a ubojiti Erling Haland je pogađao u 58, 70. i 95. minutu utakmice. Zbog ovog ubjedljivog trijumfa Siti se vratio na vrh tabele i poslije četiri odigrana kola jedina je ekipa sa maksimalnim učinkom u Premijer ligi. Navijači Fulama će razmišljati da li bi to bio slučaj i da je njihova ekipa na poluvrijeme otišla sa neriješenim rezultatom...