Nestvaran preokret Liverpula: Gubili, igrali sa igračem manje, a onda je u igru ušao Darvin Nunjez

Veliki preokret viđen je u Njukaslu.

Darvin Nunjez Izvor: PETER POWELL/EPA

Liverpul je slavio gostujući trijumf protiv Njukasla, i to nakon velikog preokreta u finišu meča.

Imali su "redsi" zaostatak većim dijelom utakmice (Entoni Gordon pogodio u 25. minutu), a kada je tri minuta kasnije Virdžil Van Dajk zaradio direktan crveni karton, činilo se da bi tim Jirgena Klopa mogao da doživi prvi poraz u sezoni.

A onda je njemački stručnjak u 77. minutu u igru poslao Darvina Nunjeza i sve se preokrenulo za 360 stepeni. Samo četiri minuta kasnije, Urugvajac je pogodio za 1:1, zatim je zaradio i žuti karton, a onda u trećem minutu nadoknade donio je Liverpulu veliki trijumf.

Sa nova tri boda, Liverpul se vratio u sami vrh tabele Premijer lige, na čijem čelu je Mančester siti, jedini klub sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem dijelu sezone.

Ranije danas, "građani" su slavili kao gosti protiv Šefild junajteda, a i na ovom meču viđena je drama u finišu. Imali su gosti iz Mančestera prednost od 63. minuta, kada je u strijelce upisao Erling Haland. Norvežanin se tako iskupio za promašeni penal u prvom poluvremenu.

Ipak, ratoborni domaćini stigli su nadomak boda pet minuta prije kraja meča, kada je lijep gol postigao Džejden Bogli. Ali, domaćin nije izdržao. Tri minuta kasnije pobjedu šampionu Engleske donio je Rodri.