PRVA LIGA RS: Rudar ne da lidersku poziciju, het trik Perovića za pobjedu BSK-a u banjalučkom derbiju!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Čak šest golova u Banjaluci u derbiju Željezničara i BSK-a, Komazec nastavio da rešeta u dresu Rudara.

Prva liga RS 7. kolo Željezničar - BSK 2:4 Izvor: Facebook/FK Željezničar Sport Team

Rudar Prijedor je lider Prve lige RS i nakon sedmog kola koje je igrano ove srijede, s tim da će odgođeni duel Sutjeske i Famosa biti odigran naknadno.

Prijedorčani su nakon remija u prošlom kolu u Modriči, ove srijede sa 2:0 savladali Kozaru, a heroj Rudara bio je Nikola Komazec.

Iskusni napadač bio je strijelac već treće kolo zaredom, a ovog puta postigao je oba gola za pobjedu 2:0 nad Kozarom. Prvi je postigao vać u drugom minutu, a onda u trećem minutu drugog poluvremena ponovo zatresao mrežu za svoj četvrti pogodak ove sezone.

Drugoplasirani Radnik želi da prekine seriju od dva vezana remija, a u toku je duel Bijeljinaca sa Laktašima.

Sedmo kolo Prve lige RS obilježio je banjalučki derbi između Željezničara i BSK-a na kojem je viđeno čak šest golova.

Miloš Perović sa het-trikom se pobrinuo za pobjedu BSK-a 4:2 kojom su "romantičari“ zadržali treću poziciju na tabeli.