Vlahović promašivao, Juventus se brukao! Sasuolo poklonio gol "Staroj dami", a onda joj oteo bodove!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Četiri gola primio je Juventus na gostovanju Sasuolu, a posljednji je nevjerovatan autogol štopera Gatija.

sasuolo Izvor: ELISABETTA BARACCHI/ANSA

Fudbaleri Juventusa loše su se proveli na gostovanju Sasuolu gdje su dva puta stizali rezultat, Dušan Vlahović promašivao, a na kraju pretrpjeli su težak poraz - 4:2.

Kakav je odnos snaga bio na terenu Mapei stadiona govori i podatak da je Juventus izjednačio na 2:2 iz svog prvog udarca u okvir gola. I to u 78. minutu!

Nakon ranog pogotka Laurijentea za 1:0 izjednačio je Juventus, ali bio je to autogol Vine, a u 41. minutu ponovo je vodio Udineze golom Berardija.

Mučio se Juventus, a Dušan Vlahović je promašio nekoliko dobrih prilika, najbolju u 65. minutu kada se našao sam pred golmanom Sasuola, ali je šutirao tik pored stative.

Desetak minuta kasnije Vlahovića je zamijenio Moaz Kin, a Filip Kostić nije se ni vratio na teren poslije odigranog prvog poluvremena, Masilmilijano Alegri je poslao na teren Ilinga Džuniora.

Jedina svijetla tačka u torinskom klubu bio je Federiko Kjeza koji je “iznudio” autogol Sasuola, a potom postigao izjednačujući pogodak za 2:2.

Činilo se da Juventus može do preokreta kojim bi bar na kratko preuzeo lidersku poziciju Serije A, ali Sasuolu nije trebalo dugo da odgovori na pogodak “Stare dame”.

Iako se nije previse vidio do same završnice Andrea Pinamonti je pogodio za 3:2 i nastavio sa dobrim učinkom na startu ove sezone.

Napadač Sasuola postigao je tri pogotka na prošle dvije utakmice, a sada “presudio” Juventusu koji će već u utorak ugostiti Leće u premijernom meču šestog kola.

Činilo se da će 3:2 biti konačan rezultat nakon što je prečka spasila Juventus poslije udarca Defrela u 93. minutu, ali stigli su fudbaleri torinskog kluba da se do kraja sudijske nadoknade potpuno obrukaju.

U 95. minutu Šćešni je izveo slobodan udarac skroz nazad, gotovo u korneru i dodao u sredinu do Federika Gatija, a štoper Juventusa je iz samo njemu poznatih razloga loptu poslao u prazan gol.