KUP BIH: Projektil Kapetanovića uništio "plave" - Sloboda u osmini finala, Željezničar u "kanalu"!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sloboda eliminisala Željezničar u Kupu BIH.

Agonija Željezničara se nastavlja.

Nakon četiri vezana poraza u Premijer ligi BIH, ekipa Nermina Bašića eliminisana je već u prvom kolu Kupa BIH!
Tuzlanska Sloboda presudila je "plavima" sa Grbavice, tačnije "projektil" Tarika Kapetanovića u 83. Minutu za pobjedu 1:0 i prolaz u osminu finala.

Bio je to fantastičan pogodak lijevog beka Slobode sa 25 metara, kojim su Tuzlaci nastavili nevjerovatnu seriju pobjeda ove sezone.

Sedam pobjeda u sedam mečeva upisala je Sloboda u Prvoj ligi FBIH, a tome je dodala i trijumf u Kupu BIH.

Imali su Tuzlaci inicijativu u prvih 45 minuta, ali je Željezničar bio taj koji je propustio izgledanije prilike.

Junak domaćih bio je golman Azir Muminović, koji je u 20. minutu odbio u korner udarac Alisona, a deset minuta kasnije spasio čist gol odbranivši šut Amoe koji se ubacio u šesnaesterac i šutirao.

U međuvremenu je i Štilić imao odličnu priliku kada je šutirao pored stative.

Imala je i Sloboda nekoliko opasnih napada, ali nije uspjevala da to pretvori u konkretne prilike. I u drugom poluvremenu Željezničar je bio opasniji, međutim, najbolju priliku imao je deset minuta prije kraja kada jeAmoa dobro spustio za Krpića na samo sedam-osam metara, ali je njegov šut u odsudnom trenutku Vulić izblokirao u korner.

Samo par minuta kasnije desio se odlučujući trenutak utakmice, kada je lopta došla do Kapetanovića, lijevi bek Slobode je povukao, a onda raspalio i pogodio mrežu Mulalićevog gola.