Šokantan snimak iz VAR sobe na meču Totenhem - Liverpul! (VIDEO)

Zbog skandala koji je potresao Premijer ligu, odlučeno je da bude objavljen snimak iz VAR sobe.

Snimak iz VAR sobe ponisten cist gol Liverpulu Izvor: Profimedia

Liverpul je sa devetoricom izgubio protiv Totenhema 2:1 u derbiju 7. kola Premijer lige, a odmah poslije susreta Jirgen Klop je "bljuvao vatru". Ocijenio je da je to najnepoštenija utakmica u istoriji, ne toliko zbog autogola Žoela Matipa u 96. minutu kojim je Liverpul izgubio, nego zbog katastrofalne procjene u prvom poluvremenu kada je poništen čist gol Luisa Dijaza.

Kolumbijac je u kontri matirao Vikarija i na taj način je Liverpul trebalo da povede 1:0, međutim nastala je prava zabuna. Sudija na terenu je pokazao ofsajd, pozvana je VAR soba da utvrdi pravo stanje stvari, a tamo je zaključak bio da ofsajda nije bilo. Ipak, to nije iskomunicirano na pravi način, pošto je jedan od sudija u VAR sobi pomislio da je gol priznat i samo je "potvrdio odluku" sa terena, čime je poništen regularan gol.

Sada je Premijer liga otišla toliko daleko da bi u sprečavanju svih spekulacija o neregularnosti i lošoj namjeri objavila i audio snimak iz VAR sobe na kome se čuje kako su se dvojica sudija zbunila. Jedan od njih je uvidio grešku, pa je počeo da psuje, poslije čega su shvatili da ne mogu ništa da urade jer je meč nastavljen u međuvremenu.

Poslušajte razgovor sudija u VAR sobi gdje se jasno može čuti da su glavni i pomoćni VAR sudija napravili grub previd: