Stiglo objašnjenje za skandal u Premijer ligi! Sudije i VAR pokrali Liverpul - evo šta se dogodilo!

Sajmon Huper kao glavni sudija na meču Totenhema i Liverpula i ljudi u VAR sobi napravili su seriju skandaloznih odluka...

Velike greške sudija na meču Totenhem Liverpul Izvor: Profimedia/George Beck/PPAUK

Totenhem je pobijedio Liverpul autogolom u nadoknadi vremena (2:1), ali malo ko priča o tom trijumfu u derbiju kola Premijer lige. Čak su i navijači tima iz Londona svjesni da su imali i malo sreće, ali i ogromnu pomoć sudija. Glavni sudija Sajmon Huper, njegovi pomoćnici i ljudi u VAR sobi Deren Ingland i Den Kuk, svi oni donijeli su seriju skandaloznih odluka na štetu gostujućeg tima.

Prvo crveni karton za Kurtisa Džounsa u 26. minutu, koji je bio prvo žuti i za koji je čak i bivši fudbaler Mančester junajteda Geri Nevil rekao da je prestrogo dosuđen, jer je išao na loptu i udario loptu prvo. Ako o tome može da se raspravlja, onda je odluka iz 34. minuta i poništeni gol Luisa Dijaza jedna od najvećih sramota od kada je uveden VAR. Čak se i golim okom vidjelo da nije ni blizu ofsajda, a pogodak je poništen.

Stiglo je saopštenje i izvinjenje, ali kao što je i sam Jirgen Klop rekao - Liverpul od toga nema ništa. Poeni su izgubljeni. Šta se tačno dogodilo? Objašnjenje koje stiže iz Engleske je nestvarno. VAR provjera trajala je samo nekoliko sekundi, čak se nisu izvlačile ni linije. Razlog za to je "greška u komunikaciji".

Naime, Ingland je razumio da je gol priznat i da je provjera za ofsajd formalnost, vidjeli su i oni da Dijaz nije blizu ofsajd pozicije i rekli su Huperu da je provjera gotova. Ali, Huper i njegov pomoćnik su na terenu dosudili nedozvoljenu poziciju, pa je samo svoju odluku potvrdio.

Dakle, prema objašnjenju Ingland nije pratio dešavanja na terenu, što je njegov posao, a onda kada je vidio da je sudija podigao ruku i rekao da je ofsajd, nije reagovao da ga upozori i da razjasni nesporazum. Zbog ovakvih odluka treneri i igrači u Premijer ligi sve više dižu glas protiv arbitara i njihovih spornih odluka.

Nije ni tu bio kraj pošto je Diogo Žota u 69. minutu dobio drugi žuti karton, pa je Liverpul igrao sa devetoricom do kraja. Taj žuti karton je bio opravdan, velika greška Portugalca, ali je ogromna greška sudije napravljena samo minut prije toga kada je Žoti dao prvi žuti karton za situaciju u kojoj se fudbaler Totenhema sam sapleo. Izvinjenje je tu, sudije se pravdaju, ali je ovo u vrijeme VAR tehnologije i svih mogućnosti za provjeru jedna od najgore suđenih utakmica bez sumnje. Da stvar bude još gora, Huper je bio sudija i na meču Mančester junajteda i Vulverhemptona kada nije dosudio penal za "vukove". Umjesto kazne, nagrađen je da sudi derbi kola...