Sjajna utakmica na "Meaci", ali Inter osvojio samo bod: Majstorija Martineza - Bolonja iznenadila "nerazure" (VIDEO)

Autori Bojan Jakovljević Autori Haris Krhalić

Utakmica 8. kola između Intera i Bolonje završena bez pobjednika, 2:2.

Lautaro martinez Izvor: ROBERTO BREGANI/ANSA

Fudbaleri Intera i Bolonje odigrali su utakmicu 8. kola Serije A, a u odličnom meču, u kojem je u prvih 19 minuta viđeno tri gola, okončan je na kraju bez pobjednika.

"Nerazuri" su poveli u 11. minutu golom Aćerbija, nakon asistencije Čalhanoglua. Turski fudbaler je izveo korner, a defazivac glavom iz dosta teške pozicije načeo je mrežu gostiju.

Na 2:0 dva minuta kasnije povisio je Lautaro Martinez fenomenalnim golom sa velike distance.

Igrao se 19. minut kada je Bolonja smanjila na 2:1, a pogodak sa "bijele tačke" je postigao Rikardo Orsolini.

Očekivalo se da favorizovani domaćin u nastavku krene još ofanzivnije, ali su početkom drugog dijela gosti ponovo šokirali "Meacu". Cirkze je postigao gol za 2:2, a tim Simonea Inzagija nije uspio da se vrati u meč i dođe do pobjede.

Ostalo je 2:2, pa će Milan večeras u Đenovi imati priliku da preuzme lidersku poziciju od gradskog rivala.

Prije tog duela, od 18 časova na programu je veliki torinski derbi.