Zrinjski upisao četvrtu pobjedu u nizu! Sloga izdržala pola sata, Kiš i Jukić donijeli tri boda!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Mogli su "plemići" i do ubjedljivije pobjede, da nije bilo raspoloženog Trake na golu Dobojlija.

Premijer liga BIH Zrinjski Sloga Doboj 2-0 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Sloge Meridian uspjevali su ove sezone da naprave iznenađenja protiv Sarajeva, potom i Željezničara, ali protiv šampiona, ekipe Zrinjskog nisu izdržali.

„Plemići“ su na stadionu Pod Bijelim brijegom rezultatom 2:0 savladali Dobojlije, koji ovog puta nisu ništa posebno prikazali, o čemu govori i to da nisu uputili niti jedan gol u okvir gola.

Najraspoloženiji je, u stvari, bio golman Sloge Elvir Trako koji je u više navrata spašavao svoj gol, pomogla mu je u jednom trenutku i prečka, ali to ipak nije zaustavilo ekipu Krunoslava Rendulića.

Na početku susreta prijetili su Kiš i Bilbija, a onda je u 28. minutu ovaj prvi pogodio poslije lijepe akcije domaćih.

Bila je to brza i tečna akcija „plemića“ za Kiša koji sa ćušpka peterca šalje loptu pored Trake za vođstvo Zrinjskog 1:0.

Ekipa Vlade Jagodića pokušala je da uzvrati početkom drugog poluvremena, ali nije uspjela da konkretno zaprijeti golu domaćih, a propušetene šanse umalo da kazne „plemići“ nakon sat vremena igre.

Pokušaj Mišića u posljednji čas je izblokirao Milanović, a nedugo zatim zatresla se i prečka, nakon pokušaja Ćužea.

Raspoloženi Trako petnaestak minuta prije kraja odbranio je i dobar udarac Bilbije, ali je u 86. minutu morao još jednom da vadi loptu iz mreže. I u ovoj situaciji dobro je reagovao i odbranio šut sa desetak metara, ali se lopta odbila do Jukića koji je postavio konačnih 2:0.

Zrinjski se četvrtom pobjedom u nizu približio vrhu tabele, dok je Sloga na osmoj poziciji sa 12 bodova, koliko ima i sedmoplasirani Željezničar.