Srbija se glupirala, pa poslije bruke ipak pobijedila! (VIDEO)

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Mlada reprezentacija Srbije savladala je Sjevernu Irsku i ostala igri za odlazak na Evropsko prvenstvo.

Mlada reprezentacija Srbije pobijedila Sjevernu Irsku 2-1 Izvor: Profimedia/IMAGO

Srbija je sebi pravila probleme, ali na kraju došla do pobjede! Juniorska reprezentacija Srbije savladala je poslije 98 minuta igre Sjevernu Irsku 2:1 (1:0) i tako je nakon debakla u meču sa Engleskom srpski tim uspjo da se vrati na pobjednički put.

Poslije 15 minuta Vladimir Lučić je postigao prvi gol na meču sjajnom solo akcijom, on je prošao sa desne strane, ušao u sredinu i postigao pogodak. A onda nam je na početku drugog dijela igre Marko Lazetić napravio veliki problem. Napadač Srbije je napravio bespotreban penal pošto je udario protivničkog igrača u svom kaznenom prostoru i u 51. minutu je protivnik izjednačio sa bijele tačke.

Ipak Miloš Pantović je donio pobjedu! On je u 82. minutu dao gol za trijumf i nova tri boda srpskog nacionalnog tima. Tako su "orlići" nakon pobjede nad Azerbejdžanom upisali još tri boda i sada su treći na tabeli. Prva je Ukrajina sa devet bodova, Englezi kao i Srbija imaju šest, ali kao što dobro znamo, bolje stoje u međusobnom skoru sa nama.