FIFA se oglasila o hororu u Briselu: Poginula dva navijača, utakmica prekinuta, a Infantino poslao poruku!

Đani Infantino je uputio izraze saučešća porodicama nesrećno poginulih navijača u Briselu.

Đani Infantino oglasio se nakon terorističkog napada u Briselu Izvor: Profimedia

Nakon tragičnih dešavanja pred meč kvalifikacija za Euro 2024. između Belgije i Švedske, kada su na ulicama Brisela ubijena dva švedska navijača oglasio se i prvi čovjek FIFA Đani Infantino. Nakon što je terorista povezan sa ISIS-om usmrtio dva navijača na ulicama je nastao haos, a kasnije je meč ove dvije selekcije prekinut.

Kada su fudbaleri Švedske saznali šta se desilo odbili su da izađu na drugo poluvrijeme, a za sada FIFA nije odlučila šta će se desiti sa ovim duelom. Đani Infantino je samo uputio poruku saučešća porodicama poginulih.

"Duboko sam šokiran i tužan zbog tragične smrti dvojice Šveđana u Briselu u blizini stadiona na kom je Belgija ugostila Švedsku. U ime FIFA i fudbalske zajednice šaljem duboke izraze saučešća porodicama i prijateljima žrtava. Naše misli su s ljudima Belgije i Švedske, njihovim nacionalnim timovima i njihovim savezima", napisao je prvi čovjek FIFA.

Pogledajte kako je izgledao teroristički napad u Briselu:

Utakmica Belgije i Švedske prekinuta je pri rezutlatu 1:1 na poluvremenu. Šveđani su poveli pogotkom Viktora Đokeresa u 15. minutu, a sa penala je izjednačio Romelu Lukaku u 31. Ovaj meč ipak nema nikakav rezutlatski značaj jer su iz te grupe već dalje prošli Belgija i Austrija.