Borac - Zrinjski uživo prenos livestream TV Arena sport

Odličan derbi u Banjaluci, tresle se stative, ali ne i mreže! Borac i Zrinjski podijelili bodove (FOTO)

Na Gradskom stadionu u Banjaluci između Borca i mostarskog Zrinjskog nije bilo pogodaka.

Borac - Zrinjski uživo prenos livestream TV Arena sport Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Aktuelni ider prvenstva banjalučki Borac ugostio je šampiona BiH Zrinjski iz Mostara na Gradskom stadionu u derbiju 11. kola, koji je opravdao taj epitet iako nije bilo pogodaka.

BORAC - ZRINJSKI 0:0

Pred solidno popunjenim tribinima, oba tima su imala svoje šanse, pogođali su stative, ali se u nedjelju uveče mreže nisu tresle.

Svi ljubitelji fudbala mogli su da uživaju u partijama ponajboljih timova Premijer lige BiH uz odlično dijeljenje pravde Irfana Peljte, i jedino što je nedostajalo su golovi.

Više prilika imali su crveno-plavi, koji su za nijansu bili bliži pobjedi, posebno zbog stative Sebastijana Erere i šanse Ivana Jurilja, međutim, stopostotne prilike imali su i "plemići". Posebno ona iz 14. minuta kada je Mario Ćuže uzdrmao stativu. Doduše njegov udarac išao je prema mreži, međutim, golman Milan Mijatović je uz pomoć okvira gola spriječio vođstvo gostiju iz Mostara.

Uzvratio je Erera bombom sa više od 25 metara koja je odsjela takođe na stativi gola Marka Marića. Minut kasnije Jurilj je odlično šutirao glavom i svi su na stadionu vidjeli loptu u golu kada se ispružio Marić i izbacio je u korner.

Bilo je još dosta poluprilika na obje strani, međutim, večeras nije bilo pogodaka, što je možda bio i najprevedniji rezultat.

Zadovoljni mogu biti i jedni i drugi, ako izuzmemo da nije poznat stepen povrede kapitena Borca Srđana Grahovca, koji je morao da napusti teren u 30. minutu.

Bio je ovo drugi uzastopni remi Banjalučana, pa sada imaju tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirano Sarajevo, a četiri u odnosu na Mostarce, koji imaju i utakmicu manje.

BORAC: Mijatović, Jokić, Pejović, Jurilj, Grahovac, Herrera, Lukić, Kvržić, Čavić, Blagaić i Nišić. Trener: Vinko Marinović
ZRINJSKI: Marić, Marin, Čanađija, Ćorluka, Jukić, Kiš, Radić, Ramić, Ćuže, Jakovljević, Bilbija.Trener Krunoslav Rendulić

PREMIJER LIGA BiH - 11. KOLO:

Igman - Sarajevo 1:2 (1:1)
/Bodul 30 - Anđušić 14, Buturović 89 ag/

Borac - Zrinjski 0:0

Odigrano u subotu:

Sloga Meridian - Široki Brijeg 1:0 (0:0)

NAJAVA

Aktuelni šampion Bosne i Hercegovine, Zrinjski iz Mostara gostuje u nedjelju u Banjaluci, lideru na prvenstvenoj tabeli.

"Plemići" su u sjajnoj seriji od pet vezanih pobjeda u Premijer ligi BiH i drugi su na tabeli iza banjalučkog tima, koji je poslije osam uzastopnih trijumfa, u posljednjem susretu remizirao sa Sarajevom.

U banjalučkom i mostarskom taboru su u najavi susreta u hvalospjevima govorili o protivniku, ali i najavili žestoku borbu za sva tri boda.

"U ovoj utakmici, kao i u svakoj idemo na tri boda, vjerujem da ova ekipa svojim karakterom i znanjem može to da ostvari", poručio je trener Borca Vinko Marinović.

Sličnog mišljenja je i Krunoslav Rendulić, strateg Mostaraca, koji je istakao da Borac ima odličnu ekipu koja nije slučajno lider na tabeli.

"Mnogo su kvalitetniji i čeka nas zaista težak protivnik i izazovna utakmica. Ipak, mi se veselimo svakoj sljedećoj utakmici, tako i ovoj. Očekujemo da ćemo pružiti kvalitetnu igru, a svugdje idemo na pobjedu", optimista je Rendulić.

Podsjetimo da su prethodna dvije međusobne utakmice okončane pobjedama Zrinjskog - 0:3 u Banjaluci i1:0 u Mostaru.

Derbi će suditi najbolji arbitar BiH, Sarajlija Irfan Peljto sa pomoćnicima Emirom Zahiragićem i Moamerom Čauševićem, takođe iz Sarajeva.

Direktan prenos je na TV Arena sport.

21:39

- kraj -

21:36

Izmjena u Borcu

90+3. minut - Povrijeđeni Blagaić napustio je teren, umjesto njega Vasilije Terzić.

21:35

MIjatović!

90+2. minut - Poslije centaršuta Franko Sabiić je šutirao, golman Borca siguran.

21:34

Četiri minuta nadoknade

21:32

Izmjena u Zrinjskom - aplauzi za Nemanju Bilbiju

89. minut - Kapiten Zrinjskog Nemanja Bilbija je aplauzima ispraćen sa Gradskog stadiona. Umjesto njega u igri je Ivančić.

21:32

Novi žuti karton!

88. minut - Radić je zaradio javnu opomenu.

21:30

KORTES!

86. minut - Kortes je šutirao glavom poslije centaršuta iz slobodnog udarca, međutim, Marić siguran.

21:28

Još pet minuta

...do kraja.

21:21

Konačno promjene i u Borcu - trostruka izmjena

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

75. minut - Kortes umjesto Jurilja, Vranješ umjesto Čavića i Kulašin umjesto Lukića. Kulašinu je poslije povrede ovo prva utakmica.

21:14

Žuti karton

71. minut - Požutio je i Čanađija kod Zrinjskog zbog oštrog starta.

21:11

Treća promjena kod gostiju

68. minut - Maglica je na terenu zamijenio Kiša. T

21:09

Bomba Erere!

65. minut - Fantastičan udarac Kolumbijca iz slobodnog udarca sa oko 30 metara, ali je na mjestu bio golman Zrinjskog.

21:05

MIJATOVIĆ!

61. minut - Ćuže je efektno petom šutirao pod prečku, ali golman Borca je odlično intervenisao.

21:00

Dvostruka izmjena u Zrinjskom

57. minut - Rendulić je na teren poslao Memiju umjesto Marina, a Sabljića umjesto Jukića.

20:58

Čarke na terenu!

55. minut - Jakovljević i Jurilj su bili glavama u "klinču", pozvao ih je Peljto na razgovor. Prethodno je Jakovljević odgurnuo Blagaića, ali sve je prošlo bez žutih kartona.

20:54

ĆUŽE!

50. minut - Mario Ćuže je sam kao duh šutirao glavom poslije kornera, ali loše je zahvatio loptu i propala je dobra šansa za Zrinjski.

20:51

Lukić

47. minut - Jovo Lukić je oduzeo loptu Jakovljeviću i oboren je na ivici ili u kaznenom prostoru. Međutim, sudija Peljto je samo odmahnuo rukom.

20:48

Nastavljen meč u Banjaluci

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

20:33

- poluvrijeme-

Završeno je prvih 45 minuta derbija koji je opravdao epitet. Tresle su se stative, ali nije bilo golova na Gradskom stadionu.

20:30

Finiš prvog poluvremena

45. minut - Još dva minuta nadoknade.

20:27

ERERA

40. minut - Poslije greške Zrinjskog, Erera je bio u prilici da šutira, međutim, izblokiran je, pa je Borac dobio samo korner. U nastavku akcije, Kolumbijac je ponovo oprobao šut - dosta neprecizno.

20:22

Evo i navijača Borca i Zrinjskog

20:20

Žuti karton

35. minut - Preoštar start Fićovića nad Ćanadijom zbog čega je opravdano dobio žuti karton.

20:18

Lukić

32. minut - Jovo Lukić bio je najviši u skoku poslije kornera, ali bio je neprecizan.

20:16

Peh za Borac, povrijedio se kapiten Srđan Grahovac!

30. minut - Povreda Srđana Grahovca, koji nije mogao da nastavi igru. Na terenu je Stefan Fićović umjesto kapitena Borca. Traku je sada preuzeo Jovo Lukić.

20:06

Blagaić

20. minut - Jakov Blagaić šutirao pored stative. Nova dobra šansa za Borac

20:03

MARIĆ!

17. minut - Jurilj je odlično šutirao glavom, ali još bolje je reagovao golman Zrinjskog i izvadio loptu ispod mjesta gdje se spajaju prečka i stativa!

20:01

STATIVA!

16 minut - Erera je uputio bombu i pogodio stativu gola Zrinjskog!

20:01

Uzvratio je Borac!

15. minut - Po desnoj strani je prošao i centrirao Zoran Kvržić, ali za malo su zakasnili napadači Borca.

20:00

STATIVA!

14. minut - Zrinjski je prvi zaprijetio! Mario Ćuže je pogodio stativu, doduše golman Borca jMijatović e odbranio uz pomoć okvira gola.

19:57

Fotogalerija

19:53

Očekujemo golove!

8. minut - Još nema nikakvih opasnosti pred oba gola, ali ekipe su nagovijestile napadačku igru i težnju ka pogocima. Posjed je zasad očekivano na strani Zrinjskog.

19:45

Počela je utakmica!

1. minut - Sudija Irfan Peljto dao je znak za početak derbija u Banjaluci.