m:tel Premijer liga BIH uživo Borac - Zrinjski prenos livestream

DEBAKL BORCA! Zrinjski slavio 3:0 u Banjaluci i pobjegao na "plus 17"!

Pobjednička serija Zrinjskog nastavljena je i u Banjaluci gdje su "plemići" slavili protiv Borca 3:0!

m:tel Premijer liga BIH uživo Borac - Zrinjski prenos livestream Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Zrinjski ne staje i niko ne može da ga zaustavi!

Nadao se Borac da može da prekine seriju "plemića" od 12 vezanih pobjeda, od čega 10 u ovoj polusezoni, ali umjesto toga debakl crveno-plavih!

Zrinjski je slavio 3:0 na Gradskom stadionu u Banjaluci i odmakao upravo Borcu na čak 17 bodova prednosti, pa je nova šampionska titula sve bliže!

Još jednom se pokazala razlika u kvalitetu, a Borac nije uspio bez svog najboljeg igrača, Nikole Ninkovića, da pruži ozbiljniji otpor Mostarcima koji su od početka do kraja kontrolisali meč i postizali golove, dok smo vidjeli tek par poluprilika pred golom Marića.

BORAC - ZRINJSKI 0:3 (0:1)
/Ćuže 25, Bilbija 65 penal, Sabljić 85/

Nije bilo mnogo šansi u u prvom poluvremenu, ali ono što smo vidjeli u 25. minutu bio je pravi užitak za gledaoce na Gradskom stadionu u Banjaluci, ali i one pored TV ekrana.

Ćuže je "okrenuo" Dojčinovića, a onda majstorski pogodio suprotne rašlje za vođstvo Zrinjskog.

Dojčinović je dobio priliku u derbiju zbog povrede Lagundžića, ali nastup protiv Zrinjskog neće pamtiti po lijepom. Desni bek Borca početkom drugog poluvremena opet se našao u problemu, nakon kontranapada Ćuže se sjurio u šesnaesterac, a poslije starta Dojčinovića dosuđen je jedanaesterac.

Siguran izvođač bio je Nemanja Bilbija za 2:0!

Ni ulazak Jove Lukića ni ostale promjene Vinka Marinovića nisu urodile plodom. Zrinjski je i dalje bio taj koji kontroliše igru, a nakon pogotka Sabljića za 3:0 sve je bilo gotovo!

Utakmica na Gradskom stadionu Banjaluci imala je i humanitarni karakter pošto je rukovodstvo Borca odlučilo da 30 odsto prihoda od ulaznica uplati za liječenja sugrađanke Darije Karanović.

Pratite meč uživo klikom na Razvoj događaja!

GOOOL! Borac - Zrinjski 0:3!

85' - Zrinjski vodi 3:0! Ćetković je odbranio šut Kamenara, ali lopta je došla do Sabljića koji je pogodio za sada više nego ubjedljivo vođstvo. Publika na Gradskom stadionu počinje da napušta tribine

20:14

Bilbija napušta igru

kiš je zamijenio Bilbiju, a kod Borca umjesto Tatara u igri je Jurilj

20:07

Slobodan udarac Blagaića

76' - Pokušao je Blagaić iz slobodnog udarca, međutim, otišlo je to preko gola

20:00

Prilika za Borac

69' - Ubacio je Tatar u šesnaesterac, lopta odlazi pored gola, niko nije uspio da dođe do nje

19:55

GOOOL! Borac - Zrinjski 0:2!

65' - Bilbija je pogodio iz penala za vođstvo Zrinjskog 2:0!

19:54

PENAL za Zrinjski!

Ćuže je bio u kontri, a nakon starta Dojčinovića sudija je pokazao na "bijelu tačku".

19:51

Prvi žuti karton

Zlomislić je prvi igrač koji je dobio žuti karton

19:49

Izmjena u Zrinjskom

60' - Kamenar ulazi umjesto Prskala

19:47

Mrkaić pada u šesnaestercu!

56' - Opasan napad Borca, lopta je bila upućena ka Mrkaiću koji pada u šesnaestercu, ali ništa nije dosuđeno

19:44

Poluprilika pa kontra na drugoj strani

52' - Bila je to obećavajuća akcija, Kulašin je dobio loptu u šesnaestercu, ali nekako mu je malo pobjegla, na kraju su gosti uspjeli da to riješe i krenu u kontranapad, bilo je opasno, ali na kraju je dosuđen prekršaj nad jednim fudbalerom Borca.

Novi korner za Borac

45+1' - Ponovo je Mrkaić pokušao glavom, čini se da je Marić dirao lopru prije nego što je ona otišla tik iznad prečke, ali sudija Luka Bilbija je odsvirao kraj ne dozvolivši da se izvede novi korner, zbog čega su protestovali domaći.

19:02

Pokušaj Mrkaića!

29' - Tatar je centrirao a Mrkaić pokušao glavom, ali ponovo je to lak plijen za Marića

19:00

GOOOL! Borac - Zrinjski 0:1!

25' - ZRINJSKI VODI 1:0 OD 25. MINUTA! Ćuže se sjajno oslobodio Dojčinovića, a onda ušao u sredinu i odličnim udarcem pogodio suprotne rašlje za vođstvo "plemića". Ovo je njegov 4. gol u sezoni.

18:53

Nova prilika za goste!

19' - Ponovo opasnost pred golom Borca, nakon centaršuta sa lijeve strane Stanić je skočio i šutirao glavom, a lopta odlazi pored gola

18:52

Prva šansa za Zrinjski

18' - Memija je šutirao sa 20 metara iskosa sa lijeve strane, ali odlazi to preko Ćetkovićevog gola

18:44

Mrkaić pokušao nakon kornera

10' - Mrkaić je pokušao glavom nakon kornera, ali spora je to lopta bila, pa ni šut nije bio najbolji i golman Zrinjskog lako hvata loptu

18:39

Prvi korner za Zrinjski

Gosti su imali prvi korner na utakmici, ali loše su to izveli

18:38

"Hoćemo pobjedu, pobjedu za Dariju"!

Navijači Borca skandiraju "Hoćemo pobjedu, pobjedu za Dariju"!

18:34

Počeo je meč u Banjaluci

18:32

Borac uz Dariju, Darija uz Borac!

Banjalučki klub će 3o odsto prihoda od ulaznica uplatiti za liječenje sugrađanke Darije Karanović koja je danas uz Borac i pratiće meč iz svečane lože Gradskog stadiona.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

18:29

I jedni i drugi u seriji!

Zrinjski je upisao 12 vezanih pobjeda, s druge strane Borac je otkako se vratio na svoj stadion u seriji pobjeda kod kuće. Crveno-plavi su na četiri meča na Gradskom stadionu upisali četiri pobjede.