Zrinjski i Borac derbijem u Mostaru završili su prvi dio sezone. Banjalučani su poraženi rezultatom 1:0.

PLBIH Zrinjski - Borac uživo prenos Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Posljednji meč u prvom dijelu sezone m:tel Premijer lige BiH odigrali su banjalučki "crveno-plavi" i Zrinjski na stadionu "Pod Bijelim brijegom", a domaća ekipa je slavila sa 1:0.

Zrinjski - Borac 1:0 (0:0)
/Barišić 55/

U prvom poluvremenu, koje nije ponudilo mnogo, Zrinjski je bio opasniji, ali su prave šanse izostale.

U drugom dijelu utakmice je nadonađeno sve što nismo vidjeli u prvom. Igrao se 49. minut kada je Mandić imao odličnu priliku, ali je njegov udarac otišao malo pored gola. Minut kasnije golman Zrinjskog je napravio veliku grešku. Napustio je svoj gol, što je iskoristio Andrić koji je šutirao sa 50 metara, ali je Mandić uspio da izbaci loptu sa gol linije.

Dvije minute kasnije ponovo je Mandić bio u centru pažnje. Pobjegao je Kulašin odbrani Zrinjskog, ali ga je uspio stići Mandić i faulirati. Glavni arbitar mu je za taj start pokazao direktini crveni karton.

Očekivalo se da Borac preuzme inicijativu sa igračem više, ali u 55. minutu hladan tuš za Banjalučane. Janković je izveo slobodni udarac i ubacio u šesnaesterac, a najviši u skoku je bio Barišić koji je pogodio za vođstvo domaćih od 1:0.

U 86. minutu novi crveni kartoni, po jedan na obje strane. Nakon manjeg obračuna na terenu isključen je Spremo,a crveni karton je zaradio je i Bekić na klupi Zrinjskog.

Premijer liga BiH sada ide na pauzu, a takmičenje se nastavlja krajem februara.

Više detalja o meču klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

17:05

- Kraj utakmice -

17:04

90+4'- Šut Tatara, hvata Čondrić

17:02

90+2'- Novi obračun na terenu!

Epilog - žuti karton za Vojnovića

16:59

89'- Lukić pogađa vanjski dio mreže!

16:57

87'- Crveni karton i za Spremu!

Crveni je zaradio i Bekić na klupi Zrinjskog.

16:57

86'- Evo i neugodnih scena na stadionu u Mostaru

Spremo je zakačio jednog fudbalera na šta je burno reagovala klupa Zrinjskog.

16:55

85'- Nesporazum Subića i Ćetkovića

Čekao je Subić da Ćetković izađe po loptu, ali se nisu razumjeli biće korner za Zrinjski.

16:47

76'- Dvostruka izmjena u redovima Borca

Izašli su Ninković i Mrkaić, a ušli Lukić i Jurilj.

16:45

75'- Korner za Borac

Izbacuje odbrana Zrinjskog u novi korner, u nastavku Predragović šutira preko gola.

16:38

68'- Pokušava Ćuže, brani Ćetković

16:37

66'- Žuti za Ninkovića

Požutio je Ninković, a zatim i burno reagovao prema sudiji.

16:36

66'- Izmjena u Borcu

Izlazi Kulašin, a umjesto njega ulazi Zakarić.

16:35

65'- Prejaka lopta za Mrkaića

Duga lopta za Mrkaića, ali ponovo Ćondrić interveniše ispred napadača Borca

16:29

59'- Odličan meč u nastavku

Sijeva na sve strane, ovog puta Čondrić u posljednji čas kupi loptu ispred Mrakića.

16:25

55'- Zrinjski vodi!

Barišić pogađa glavom nakon ubačaja Jankovića!

16:24

54'- Pokušao je Tičinović!

16:23

53'- Udarac Ninkovića preko gola

Pokušao je Ninković iz slobodnog udarca, ali lopta ide preko gola.

16:22

52'- Crveni za Mandića!

Faulirao je Mandić Kulašina, a sudija mu je pokazao direktni crveni karton, pošto je bio posljednji igrač odbrane.

16:21

50'- Velika greška Čondrića, mogao je Borac do vođstva

Izašao je golman Zrinjskog na 30 metara od gola, ali udarac Andrića sa 50 metara od gola izbacuje Mandić u posljednji čas, teško je bilo procijeniti da li je ta lopta prešla gol liniju.

16:19

49'- Velika prilika za Mandića

Udarac Mandića odlazi malo pored desne stative.

16:17

47'- Korner za Zrinjski

U nastavku Ćetković hvata loptu.

16:15

- Počelo je drugo poluvrijeme -

15:55

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvo poluvrijeme u kojem smo vidjeli samo jedan šut u okvir gola.

15:53

Opasnost pred golom Borca

44' - Odbrana Borca izbila je loptu poslije ubacivanja iz slobodnog udarca sa lijeve strane, lopta je došla do Stranputa koji šutira daleko preko gola

15:46

Žuti za Zlomislića

Zlomislić je zaradio žuti karton zbog starta nad Subićem. On je drugi upisani igrač domaćih, pošto je u 8. minutu "požutio" Bekić.

15:44

Janković šutira

36' - Ćetkovič lako hvata loptu nakon pokušaja Jankovića

15:34

Otvorena igra u Mostaru

27'- Prvo je Borac imao kontranapad koji nije najbolje iskoristio Tatar, a odmah je Zrinjski krenuo ka golu Ćetkovića, međutim, centaršut Tičinovića bio je prejak

15:30

Novi napad domaćih

22' - Tičinović je sada pokušao glavom, ali otišlo je to daleko od gola

15:29

Tičinović!

21' - Zrinjski ima inicijativu, a umalo da kazni izgubljenu loptu Borca, Tičinović je probio u šesnaesterac, a potom pogodio loptom u glavu Predragovića, koji je oboren

15:18

Nema penala za domaće

8' - Pogodila je lopta u ruku Lazića nakon šuta Hadžića, ali je sudija Kazlagić procijenio da tu nije bilo namjere i meč je nastavljen

15:11

Šansa za Zrinjski

3' -  Nakon prodora Drlje po desnoj strani i ubacivanja HAdžić se zagradio i ostavio za Tičinovića čiji šut je izblokiran u korner

15:09

Počeo je meč u Mostaru

15:00

Jubilej Jakovljevića

Pred početak meča Slobodanu Jakovljeviću je povodom njegovog 200. nastupa za Zrinjski uručen dres sa ovim brojem. Iskusni defanzivac propustiće današnji meč zbog žutih kartona.

14:58

Sastav Borca

Borac: Ćetković, Andrić, Lazić, Vojnović, Subić, Piščević, Ninković, Predragović, Tatar, Kulašin, Mrkaić

14:57

Bilbija nije u startnih 11

Nemanja Bilbija počeće meč sa klupe, a Sergej Jakirović pred meč je rekao da se najbolji napadač "plemića" razbolio u subotu.

Zrinjski: Čondrić; Ćorluka, Barišić, Magdić, Bekić; Stranput, Zlomislić, Drljo, Janković, Tičinović; Hadžić.