"Borčevac" pokvario rođendansko slavlje navijača Želje, jubilaran trijumf na "Pecari" (FOTO, VIDEO)

Posušje je ostalo neporaženo na gostovanju Željezničaru, a Široki Brijeg je upisao 10. pobjedu ove sezone u subotnjim mečevima 19. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Široki Brijeg - Tuzla siti, Željezničar - Posušje . PL BiH, 19. kolo  Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Navijači sarajevskog Željezničara proslavili su u subotu 35. rođendan i silno su željeli pobjedu svojih ljubimaca u duelu protiv Posušja, ali im je slavlje pokvario nekadašnji "borčevac" Toni Jović!

ŽELJEZNIČAR - POSUŠJE 1:0 (1:0)

Izabranici Edisa Mulalića su uspjeli da na odmor odu sa minimalnom prednošću, za koju se pobrinuo Armin Hodžić upravo u 35. minutu, koliko godina su "napunili" tzv. Manijaci, ali je početkom drugog dijela Jović kaznio domaće nakon velike greške golmana Josipa Bendera.

Željo je očekivano dosta angažovaniji prema golu gostiju, a najbolju šansu imao je Dženis Beganović u 17. minutu kada je sjajno šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Slavu Kukića spasila stativa.

Kukić je odlično intervenisao i nekoliko minuta kasnije nakon udarca glavom Amara Drine.

Gosti iz Hercegovine su samo jednom opasno zaprijetili i to u 30. minutu kada je Gabrijel Boban sam izišao ispred Josipa Bendera, ali je loše šutirao.

Ipak plavi su poveli u 35. minutu i na najbolji mogući način čestitali rođendan "Manijacima"!

Centrirao je Semir Štilić, a najviši u skoku bio je Armin Hodžić i pogodio mrežu tima iz Posušja - 1:0.

Bio je to četvrti pogodak napadača Želje, a čak osma asistencija za Štilića.

Sedad Subašić je u sudijskoj nadoknadi imao u dva navrata stopostotnu šansu da udvostruči prednost Želje, prvi put mu je odbranio golman Posušja, a u nastavku akcije je poslao loptu visoko iznad prečke.

Inače, rano jutros "Manijaci" probudili Sarajlije velikim vatrometom povodom svog 35. rođendana.

Početkom drugog dijela Posušje je stiglo do izjednačenja nakon velike greške golmana Želje!

Josip Bneder je bespotrebno driblao ispred kaznenog prostora i izgubio loptu, koja je stigla do Tonija Jovića, a nekadašnjem napadaču Borca nije bilo teško da je ubaci u mrežu - 1:1.

Napadač Posušja je inače u dva navrata nosio dres banjalučkih crveno-plavih - najprije u periodu od 2014. do 2016. godine, a onda i od januara do juna ove godine.

Bender se tri minuta kasnije iskupio za kiks kod izjednačujućeg pogotka jer je sjajno odbranio udarac Jovića iskosa sa desne strane, lopta je prohujala pored stative, a za malo je zakasnio Boban za preokret.

Do kraja su zrelije prilike za pobjedu imali gosti, međutim, rezultat se nije promijenio i bodovi su podijeljeni.

U sudijskoj nadoknadi, Željo je ostao sa 10 igrača nakon što je drugi žuti, odnosno crveni karton zbog oštrog starta zaradio Luka Malić.

ŽELJEZNIČAR: Bender, Galić, Drina, Cocalić, Malić, Subašić, Mekić, Štilić, Hodžić, Beganović, Amoa. Trener: Edis Mulalić

POSUŠJE: Kukić, Lučić, Pavlović, Kraljević, Bešlić, Krišto, Roca, Z. Begić, Hanuljak, Jović, Boban. Trener: Goran Granić

DESETA JUBILARNA POBJEDA ŠIROKOG BRIJEGA

Izvor: Promo/NK Široki Brijeg

TIm sa "Pecare" je po teškom terenu stigao do desete jubilarne pobjede!

Široki Brijeg je u duelu protiv Tuzle sitija takođe imao mnogo više od igre na prilično "potopljenom" stadionu "Pecara" iako su Tuzlaci u nekoliko navrata u prvom dijelu opasno zaprijetili golmanu Renatu Josipoviću.

Tim Ivice Barbarića je žestoko ušao u drugo poluvrijeme i kreirao nekoliko odličnih šansi prije 59. minuta kada je stigao do prednosti.

Centrirao je Siril Kpan sa desne strane, a nebeski letač bio je Ilija Bagarić i pogodio mrežu Nevresa Fejzića - 1:0.

Imali su domaći još nekoliko dobrih prilika da povećaju vođstvo do kraja meča, a najbolju šansu sjajno je odbranio Fejzić u 78. minutu kada je refleksnom reakcijom skinuo "zicer" s pet metara Danijelu Lukiću.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Radić, Vukoja, Bagarić, Kpan, Šuto, Lovrić, Ćavar, Kuprešak, De Oliveira. Trener: Ivica Barbarić

TUZLA SITI: Fejzić, Šukilović, Gavrić, Kuzmanović, Burić, Čeliković, Mišić, Mehidić, Pantelić, Dario. Trener: Selvir Mujić