Bundesligu nisu vidjeli 30 godina, Kup nikada nisu osvojili, sada su IZBACILI BAJERN!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sarbriken napravio najveće iznenađenje u drugom kolu njemačkog DFB Pokala!

Sarbriken izbacio Bajernu Kupu Njemačke Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Sandhauzen je bio an pragu iznenađenja protiv Bajer iz Leverkuzena, ali se za senzaciju u Kupu Njemačke pobrinuo jedan drugi trećeligaš - Sarbriken!

Ekipa koja je Bundesligu posljednji put vidjela prije 30 godina i koja nikada nije osvojila DFB Pokal, sada je izbacila Bajern Minhen.

Ovaj trećeligaš pobijedio je Bavarce 2:1 u drugom kolu Kupa Njemačke i to golom u šestom minutu sudijske nadoknade!

Junaci Sarbrikena bili su veznjak Patrik Zonhajmer i defanzivac Marsel Gaus. Prvi je postigao pogodak za izjednačenje u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a drugi je učinio da i sudijska nadoknada drugog poluvremena bude kobna za Bavarce.

Gaus je u šestom minutu sudijske nadoknade pogodio za potpuni preokret Sarbrikena koji će igrati u trećem kolu, dok će Bajern i četvrtu godinu zaredom ostati bez trofeja Kupa Njemačke.

Posljednji put Bavarci su osvojili DFB Pokal 2019/20, a zanimljivo je da je i Sabriken tada dogurao do polufinala.

Nisu uspjeli da tada izbore duel sa Bajernom, pošto su poraženi u polufinalu 3:0 od Borusije Dortmund, ali su dočekali svoj trenutak i izbacili slavni bavarski klub.

Trener Bajerna Tomas Tuhel osim eliminacije iz Kupa Njemačke ima još jedan veliki razlog za brigu - defanzivac Mathijs de Liht zbog povrede je morao da napusti teren još u 25. minutu. Biće to veliki udar za minhenski klub ukoliko se radi o obziljnijoj povredi, posebno zbog činjenice da ih za samo tri dana čeka "Der Klasiker" protiv Borusije Dortmund.