Bajern riješio "Der Klasiker" za DEVET MINUTA: Het-trik Kejna za poraz Borusije na Vestfalenu poslije 15 mjeseci!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Blickrig“ Bavaraca i fantastično veče Harija Kejna utišali Vestfalen u najvećem derbiju Njemačke.

Der Klasiker Bajern pobijedio Borusiju 4-0 na Vestfalenu Izvor: FRIEDEMANN VOGEL/EPA

Eliminacija Bajerna od trećeligaša Sarbrikena u Kupu Njemačke definitivno nije uzdrmala ekipu Tomasa Tuhela.

U svom drugom "Der Klasikeru" koji je vodio protiv svog nekadašnjeg kluba Tuhel je upisao i drugu pobjedu – Bajern je savladao Borusiju 4:0 uz novi het-trik fantastičnog Harija Kejna.

Borusija D. – Bajern 0:4 (0:2)
/Upamekano 4, Kejn 9, 72, 90+3/

Samo devet minuta trebalo je Bavarcima da postignu dva gola i tako riješe 109. "Der Klasiker".

Skoro 15 mjeseci Vestfalen je bio neosvojiva tvrđava, posljednji put Borusija je na svom terenu izgubila još u avgustu prošle godine od Verdera, ali je poslije tek nešto više od tri minute poklekla je odbrana Borusije.

Štoper domaćih Niko Šloterbek šalio se sa saigračima prije kornera Liroja Sanea, a samo par sekundi kasnije više mu nije bilo do smijeha kada mu je pobjegao Dajo Upamekano i pogodio za vođstvo Bavaraca.

Bajern je ušao sjajno u ovaj meč i već u devet minutu poveo 2:0, poslije sjajne akcije koju je završio Hari Kejn na asistenciju danas odlično raspoloženog Sanea.

U prvom poluvremenu vidjeli smo i "makazice" Gorecke koje su završile pored, te odličnu priliku u sudijskoj nadoknadi za Malena koji umjesto u suprotni ugao šalje loptu preko gola.

Drugo poluvrijeme pripalo je golmanima koji su vodili svoj okršaj, a samo 40 sekundi nakon povratka sa odmora Kobel je prsima odbranio "zicer" Musijali.

Borusija je mogla da smanji prednost Bavaraca u 56. minutu, da nije bilo Nojera koji odlično brani šut Rojsa sa nekih 11 metara, a dvije minute kasnije Kobel je ponovo sjajan, kada je spriječio Sanea da se nakon dvije asistencije upiše i u strijelce.

"Der Klasiker" na Vestfalenu definitivno je riješen u 72. minutu pogotkom Kejna, kojim se engleski napadač sa ukupno 14 golova izjednačio na prvom mjestu liste strijelaca Bundeslige sa Seruom Girasijem.

Nije to, međutim, bilo dovoljno Kejnu. Kad su svi već čekali kraj, u trećem minutu sudijske nadoknade postigao je još jedan gol za svoj treći het-trik ove sezone, njegov prvi u najvećem derbiju njemačkog fudbala.

Osmom pobjedom u prvenstvu Bajern je nastavio trku za odličnim Bajerom Leverkuzenom, koji im bježi dva boda, dok Borusija sada zaostaje sedam bodova za liderom.