Juve poslije pet godina pokorio Artemio Franki! Ponovo rasističke uvrede za Vlahovića!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Juventus (konačno) slavio u Firenci gdje je Dušan Vlahović ponovo dočekan rasističkim uvredama, Roma sa dva gola u nadoknadi srušila Leće.

Serija A Juventus pobijedio Fiorentinu na Artemio Frankiju Izvor: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

“Stara dama” je ove sezone ponovo u trci za “Skudeto” i od toga ne odustaje. Ekipa Juventusa u nedjelju uveče nastavila je svoj pobjednički niz pobjedom na stadionu gdje nije slavila posljednjih pet godina.

Golom Fabija Miretija nakon asistencije Filipa Kostića torinski klub savladao je Fiorentinu 1:0 na Artemio Frankiju i tako nastavio “trku” sa Interom koji mu bježi dva boda.

Uspjevao je Juventus prethodnih godina da upiše pobjedu u Firenci u Kupu Italije, ali posljednji i trijumf u Seriji A upisan je još u decembru 2018. kada je posljednji pogodak u pobjedi 3:0 zabio Kristijano Ronaldo.

U međuvremenu je iz Fiorentine u Juventus prešao Dušan Vlahović, koji je pred početak utakmice dočekan rasitičkim uvredama, kao i zvižducima kada je ušao u igru u drugom poluvremenu.

Na kraju se, ipak, radovao Vlahović, jer je Juventus stigao do osme pobjede u prvenstvu, četvrtu u nizu i sada se nameće kao kandidat za šampionsku titulu.

Uzalud je Fiorentini bio i posjed od 70 odsto, pa i 25 udaraca ka golu, ekipa Masimilijana Alegrija je izdržala sve nalete i poslije pet godina konačno pokorila Artemio Franki.

Pobjedu u nedjelju upisala je i Roma nešto ranije, ali poslije prace drame i velikog preokreta u sudijskoj nadoknadi.

Romelu Lukaku promašio je penal u uvodnim minutama meča i pobrinuo se da se stvari iskomplikuju za ekipu Žozea Murinja, ali da se sve vrati na svoje mjesto kada su svi već mislili da je gotovo.

Leće je poveo golom Almkvista i imao prednost sve do sudijske nadoknade, a onda prosuo sve.

Iranac Sardar Azmun prelijepim golom glavom izjednačio je u 91. minutu, a duboko u nadoknadi, u 94. minutu Lukaku je pogodio za veliki preokret na Olimpiku.