ŠOK u Napulju: Empoli srušio šampiona u sudijskoj nadoknadi!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Napoli napadao i promašivao, Empoli šokirao sve na stadionu Dijego Armando Maradona!

Serija A Empoli pobijedio Napoli Izvor: CIRO FUSCO/ANSA

Iznenađenje sezone u Seriji A!

"Davljenik! Empoli ne samo da je izbjegao poraz na stadionu Dijego Armando Maradona u Napulju, već je priredio pravu senzaciju i srušuio aktuelnog šampiona Italije.

Napadao je Napoli, promašivao, a onda u jeku ofanzive domaćih u sudijskoj nadoknadi Viktor Kovaljenko je pogodio za pobjedu Empolija 1:0.

Ukrajinski veznjak, koji je ušao s klupe 20 minuta ranije, svojim prvencem u dresu Empolija donio je tek drugi trijumf svojoj ekipi. Pravi junak gostiju je međutim i golman Etrit Beriša koji je sjajnim odbranama držao svoju ekipu u igri.

Prvo je nadmudrio Di Lorenca i Politana, a nakon odbrane Lindstromu u drugom poluvremenu pobrinuo se da ga zapamti i zvijezda Napolija Kviča Kvarackelija.

Samo minut prije kraja Gruzijac se našao u stopostotnoj šansi kada je lopta nakon pokušaja došla do njega na sedam, osam metara iskosa, igrač Napolija sve je dobro uradio, ali je Beriša odbranio nogom i sačuvao nadu Empolija da može do boda.

Ali sav trud gostiju isplatio s ei mnogo više. Nakon kontranapada Kovaljenko je pogodio za pobjedu kojom je Empoli pobjegao iz zone ispadanja.

Zanimljivo je da je ova ekipa obe pobjede u prvenstvu ostvarila u gostima, prije tri sedmice u Firenci, a sada i u Napulju.

NAPOLI – EMPOLI 0:1 (0:0)