BiH Slovačka prenos uživo livestream

Poraz za kraj još jednih neuspješnih kvalifikacija.

BiH Slovačka prenos uživo livestream Izvor: Promo/FS BiH

Fudbaleri Bosne i Hercegovine poraženi su na Bilinom polju od Slovačke rezultatom 1:2. „Zmajevi“ su na taj način katastrofalne kvalifikacije završili na pretposljednjoj poziciji u grupi.

Nakon dosta blijedih prvih 45 minuta utakmice, u drugom dijelu vidjeli smo mnogo više uzbuđenja.

„Zmajevi“ stižu u vođstvo u 49. minutu meča nakon što je Hrošovski pogodio svoju mrežu. Prethodno je Hamulić odlično probio po desnoj strani i uposlio Hajradinovića koji centaršut pomenuti Slovak šalje iza leđa svoga golmana.

Nije dugo trajalo slavlje reprezentacije BiH, s obzirom da su Slovaci izjednačili tri minuta kasnije.

Nakon greške Hamulića, lopta dolazi do Dude koji šalje Hancku, koji ubacuje za strijelaca Boženika.

Od tog trenutka naša reprezentacija je zaigrala mnogo bolje, opasno prijetila u nekoliko navrata, a onda se u 63. minutu desio ključni trenutak meča.

Renato Gojković dobio je drugi žuti karton, a Slovaci su brojčanu prednost uspjeli da iskoriste osam minuta kasnije kada je Šatka postavio konačnih 1:2.

“Zmajevi” će posljednju priliku da se kvalifikuju na EURO imati u martu kada nas očekuju utakmice baraža. Potencijalni protivnici su Finska, Islanda, Ukrajina i Izrael.

Klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA" pročitajte detalje utakmice.

22:37

- KRAJ -

22:30

87'- Ulaze Varešanović i Ziljkić

Teren će napustiti Hajradinović i Hamulić

22:25

82'- Loš centaršut Gazibegovića

Hvata Rodak.

22:22

79'- Gužva pred golom Slovačke

Na kraju bez opasnosti, loš pokušaj Mujakića

22:21

78'- Nova izmjena BiH

Izlazi Gojko Cimirot, a na teren će Nermin Zolotić.

22:14

71'- VODI SLOVAČKA! 1:2

Ubačaj nakon kornera na prvu stativu, lopta prolazi kroz peterac, koju na drugo stativi spremno dočekuje Šatka.

22:13

70'- Ponovo opasno pred golom "zmajeva"

Gužva pred golom BiH na kraju korner za Slovake.

22:06

63'- "Zmajevi" ostali sa igračem manje!

Drugi žuti za Gojkovića, "zmajevi" ostaju sa 10 igrača na terenu.

22:05

62'- Prijeti Hamulić

Hamulić šutira sa nekih desetak metara, ali izblokiran njegov pokušaj.

22:03

60'- Šut Demirovića

Pokušao je napadač Augzburga sa ruba šesnaesterca, ali ponovo na mjestu Rodak.

22:02

60'- Dobar pritisak naše reprezentacije

22:02

59'- Izmjena

Izalzi Prevljak, a u igru će Bilbija

22:01

58'- Žuti za Prevljaka

21:54

52'- IZJEDNAČENJE! 1:1

Greška hamulića, lopta dolazi do Dude koji šalje Hancku, koji ubacuje za strijelaca Boženika.

21:52

49'- "ZMAJEVI" VODE! 1:0

Hamulić je odlično povukao po desnoj strani i uposlio Hajradinovića koji centrira, a Hrošovski šalje loptu u svoju mrežu!

21:51

48'- Četvrti korner za Slovačku

21:50

47'- Žuti za Bašića

21:49

46'- Počelo drugo poluvrijeme

21:47

FOTO

21:31

- KRAJ PRVOG POLUVREMENA -

Bez sudijske nadoknade nakon prvog dijela.

21:29

44'- Opasno pred našim golom

Nesporazum Hamulića i Pirića, koji je na sreću prošao bez posljedica. Uhvatio je Pirić loptu na kraju.

21:27

41'- Konačno prijetimo!

Pokušao je Hajradinović, ali brani Rodak. Prethodno je Cimirot poslao odličnu loptu na desnu stranu.

21:21

36'- Novi korner za Slovačku

Prekršaj Boženika u napadu

21:20

35'- Žuti karton za Gojkovića

21:18

32'- Hvata loptu Pirić

Neugodan centaršut Hancka, ali siguran Pirić.

21:14

29'- Korner za Slovake

Škrinjar glavom šalje loptu preko gola.

21:12

27'- "Zmajevi" i dalje bez prilike

21:04

19'- Korner za BiH

Boksuje Rodak

21:03

18'- Suslov pored gola

Pokušaj Tomaša Suslova sa distance odlazi daleko pored gola

20:57

11'- Skandiranje "Savez napolje"

Malobrojna publika u Zenici skandira "Savez napolje"

20:52

6'- Slovaci prijete

Pokušao je Škrinjar, ali ide to preko gola

20:50

5'- Bez uzbuđenja u uvodnim minutama

20:46

1'- Utakmica je počela!

20:35

Slabo interesovanje za utakmicu

Očekuje se da večeras neće biti više od 3000 navijača na Bilinom polju.

20:28

Stanje na tabeli

Pred posljednje kolo kvalifikacija stvari su jasne, Portugal i Slovačka osigurali su plasman na EURO 2024.

Standings provided by Sofascore

19:43

Debi Bašića i novi kapiten

Ivan Bašić će večeras odigrati prvu utakmicu u dresu reprezentacije BiH, a zanimljivo će kapitensku traku na ovom meču nositi Gojko Cimirot. Bašić je do sada igrao za sve mlađe selekcije BiH, a za U21 reprezentaciju odigrao je 19 utakmica i postigao pet golova.