Zrinjski slavio u hercegovačkom derbiju: Dva gola Bilbije u trijumfu nad Širokim Brijegom

Autor Haris Krhalić

Zrinjski bolji od Širokog Brijega sa 3:1.

nemanja bilbija Izvor: Promo/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog slavili su u hercegovačkom derbiju rezultatom 3:1, a sva četiri pogotka vidjeli smo u prvih 45 minuta. Inače, bio je ovo zaostali meč 6. kola Premijer lige BiH, a "plemići" su opravdali ulogu favorita.

Već u šestom minutu Zrinjski je mogao stići do vođstva. Šutirao je Mario Ćuže, ali njegov udarac zaustavlja prečka. Nastavili su „plemići“ sa opsadom gola gostiju, a to im se isplatilo u 10. minutu.

Ćuže je ubacio sa lijeve strane, a najviši u skoku bio je Ćorluka.

Samo dva minuta kasnije vidjeli smo novi pogodak „plemića“. Ovog puta centaršut je uputio Ivančić, lopta pada na nogu Bilbije koji pogađa za 2:0.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima s obzirom da su Širokobriježani u 23. minutu smanjili na 2:1. Nakon greške Ramića u blizini svoga gola, lopta stiže do Ćavara koji šalje loptu iza leđa golmana Zrinjskog.

Do kraja prvog dijela vidjeli smo još jedan pogodak. Ćuže je odlično prošao i nanizao nekoliko fudbalera Širokog Brijega, ali njegov udarac brani Tomić. Lopta se u nastavku odbija do Bilbije ne griješi i postavlja konačan rezultat ovog meča– 3:1.

Imao je Zrinjski i u nastavku nekoliko prilika, ali promjene rezultata nije bilo. Mostarski tim je ovom pobjedom došao do 29 bodova te nakon 14 odigranih utakmica ima četiri manje od prvoplasiranog Borca.