Ćabi Alonso se ne šali - Bajer napada „salataru“, Dortmund slavio u „derbiju Borusija“!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nova ubjedljiva pobjeda Bajera iz Leverkuzena, Borusija Dortmund savladala imenjakinju iz Menhengladbaha.

Bundesliga Bajer se pobjedom nad Verderom vratio na prvo mjesto Izvor: Christopher Neundorf/EPA

Manje od 24 sata proveo je Bajern na liderskoj poziciji, a onda ju je morao „vratiti“ Bajeru iz Leverkuzena, koji očigledno ne odustaje od pohoda na "salataru".

Ekipa Ćabija Alonsa u subotu je upisala novu ubjedljivu pobjedu, ovog puta 3:0 na gostovanju Verderu, pa je sa nova tri boda ponovo na vrhu.

Problemi sa ekipu iz Bremena, u kojoj je cijeli meč odigrao Miloš Veljković, počeli su autogolom Demana u devetom minutu, do odlaska na odmoru povisio je Frimpong, a Grimaldo je u drugom poluvremenu ovjerio 11. trijumf Bajera ove sezone.

Čak pet golova u prvih 45 minuta, a onda "ništa" do sudijske nadoknade gledali smo u "derbiju Borusija" koji je na kraju dobila ona iz Dortmunda – 4:2.

"Milioneri" su preokrenuli poslije 0:2 zahvaljujući golovima Sabicera, Filkruga i Bino-Gitensa, a onda im je trebalo čitavo drugo poluvrijeme da riješe sve dileme.

Desilo se to u sedmom minutu sudijske nadoknade, golman Menhengladbaha Moric Nikolas pridružio se napadu u pokušaju gostiju da dođu do boda, ali umjesto toga – novi pogodak u njihovoj mreži.

Rezervista Donijel Malen pokupio je izbijenu loptu, a onda pretrčao cijeli teren i poslao loptu u praznu mrežu za konačnih 4:2.

Reprezentativac BIH Ermedin Demirović drugu utakmicu zaredom upisao se u strijelce, ali to nije bilo dovoljno za trijumf na gostovanju Union Berlinu.

Domaći su promijenili trenera, a dok pod vođstvom Marka Grotea čekaju trajno rješenje na svojoj klupi uspjeli su da prekinu niz od čak devet bundesligaških poraza.

Golom Folanda dvije minute prije kraja Union Berlin je stigao do remija 1:1 kojim je koliko-toliko popravio samopouzdanje pred gostovanje Bragi u Ligi šampiona.