Kapiten davao golove, ali Široki je i dalje “u kanalu” - Velež u 90. stigao do boda!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Hercegovački derbi između Širokog Brijega završen je bez pobjednika, a najveći gubitnik ove večeri je kapiten domaćih Marijan Ćavar.

Premijer liga BIH Široki Brijeg - Velež 2-2 Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Ni dva vođstva nisu bila dovoljna Širokom Brijegu da upiše pobjedu protiv Veleža u derbiju 15. kola Premijer lige BIH.

Hercegovački derbi igran na stadionu Mokri Dolac u Posušju završen je 2:2 iako je Široki Brijeg vodio sve do 90. minuta i imao u džepu sva tri boda kojim bi konačno prekinuo seriju od četiri meča bez pobjede.

Žaliće navijači Širokog, a posebno kapiten Marijan Ćavar, koji je dva puta dovodio svoju ekipu u vođstvo.
Već u osmom minutu ukrao je loptu Suljiću, a onda se sjurio u šesnaesterac i sam pogodio mrežu za vođstvo 1:0.

Bio je to jedan od svega dva šuta u okvir gola u prilično siromašnih prvih 45 minuta, ali već na startu drugog krenula su uzbuđenja.

Dženan puce najbolje se snašao u gužvi u petercu i pospremio loptu u mrežu Širokog nakon pokušaja Nermina Haskića – 1:1.

A onda u 66. minutu jedan od najljepših golova ove sezone u Premijer ligi BIH.

Ponovo je Ćavar bio akter, ovog puta sjajno je pogodio pod prečku udarcem iz prve sa 18 metara i Velež je ponovo imao trijumf u rukama.

Velež se, međutim, nije predavao, a to ims e ispletilo u posljednjem minutu utakmice.

Ponovo je to bila gužva, ovog puta nakon kornera, a egzekutor je sada bio Demir Peco.

Veelež je tako poslije dva vezana trijumfa upisao remi, a Široki Brijeg je produžio seriju bez pobjede na pet mečeva, od čega su čak tri poraza.