Vehabović riješio derbi u Mostaru! Velež stiže Sarajevo, dobre vijesti za Zrinjski i Borac!

Autor Goran Arbutina

Mostarski "rođeni" upisali minimalnu pobjedu u derbiju protiv Sarajeva.

Premijer liga BIH Velež - Sarajevo 1-0 Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Velež i Sarajevo otvorili su 16. kolo Premijer lige BIH, a ishod ovog duela obradovaće navijače Zrinjskog i Borca.

Naime, ekipa Veleža savladala je trećeplasirano Sarajevo rezultatom 1:0 i tako ga ostavila na dva boda iza Zrinjskog i četiri boda iz Borca, s tim da i Mostarci i Banjalučani imaju i utakmicu manje.

Samo dva udarca u okvir gola, pokušaj Suljića, potom i Vehabovića, vidjeli smo u prvom poluvremenu, a oba puta lako je to uhvatio Šahinović.

Početkom drugog poluvremena njegova odbrana izblokirala je pokušaj Pece, sa 10-ak metara, a sedam minuta kasnije golman Sarajeva je dobrom intervencijom odbio u korner udarac Šikala.

Šahinović je ipak kapitulirao u 65. minutu. Šturm je centrirao, lopta je zakačila jednog igrača i odbila se visoko u šesnaesterac gdje je odlično skočio Vehabović i glavom poslao loptu u mrežu za vođstvo 1:0.

Tresla se mreža i nešto kasnije na drugoj strani, međutim gol Keremeha je opravdano poništen zbog ofsajda.

Pokušali su gosti iz Sarajeva u fin išu dodatnim pritiskom da stignu do izjednačujućeg pogotka, ali se Velež dobro odbranio i sačuvao tri boda kojima je prišao „bordo“ timu samo na bod zaostatka.