PSŽ se brukao u Ligi šampiona, klinac ga spasao! Gotovo je - ovih 16 klubova ide dalje!

Poznato je i ko sve ide u osminu finala Lige šampiona.

Poznato je ko sve ide u osminu finala Lige šampiona Izvor: INA FASSBENDER / AFP / Profimedia

Liga šampiona i zvanično je završena kada je grupna faza u pitanju. Poznato je ko ide dalje u osminu finala, ko će u Ligu Evrope, a ko neće dočekati evropsko proljeće. Prava drama viđena je na utakmicama, neki timovi strepjeli su do posljednjeg minuta, ali su favoriti na kraju ipak opravdali očekivanja.

Prolaz dalje u posljednjem kolu "ovjerili" su Atletiko Madrid, Lacio, Dortmund, PSŽ, Mančester siti, Lajpcig, Barselona i Porto. Podsjetimo, u utorak uveče prolaz su obezbijedili Bajern Minhen, Kopenhagen, Arsenal, PSV, Real Madrid, Napoli, Real Sosijedad i Inter.

PSŽ bio je pred eliminacijom kada je Adejemi dao gol u 51. minut ui donio vođstvo Dortmundu. Trajalo je to samo pet minuta, pošto je u 56. Zair-Emeri, momak rođen 2006. godine donio izjednačenje i spasao goste i odveo ih u narednu fazu. U tome je značajno pomoglo i to što je u Engleskoj Milan poslije preokreta pobijedio Njukasl (2:1). Da je domaćin slavio, prošao bi zajedno sa njemačkim timom. Zasluge za trijumf "rosonera" ima i Luka Jović koji je ušao u igru u 73. minutu i mogao je da postane asistent da je Rafael Leao bio precizniji u nadoknadi, pošto je pogodio stativu.

Kada su u pitanju trećeplasirani timovi, u Ligu Evrope idu: Galatasaraj, Lans, Braga, Benfika, Fejenord, Milan, Jang bojs i Šahtjor.