Mostarci su na kraju grupne faze Konferencijske lige remizirali rezultatom 1:1 sa engleskim velikanom.

zrinjski aston vila uživo prenos livestream  Izvor: HŠK Zrinjski

Zrinjski je remizirao rezultatom 1:1 sa Aston Vilom na kraju takmičenja u Konferencijskoj ligi!

Mostarci su tako debitantski nastup u grupnoj fazi nekog evropskog kupa završili sa četiri boda - počeli su ga spektakularnim trijumfom nad AZ Alkmarom u Mostaru (4:3), a završili sjajnim pogotkom Matije Malekinušića za remi sa klubom koji pretenduje ne samo na mjesto u Ligi šampiona naredne sezone, već možda i na osvajanje titule u engleskoj Premijer ligi.

Nije bilo pogodaka u prvom poluvremenu koje je, ruku na srce, bilo za zaborav, a "uspavanka" je prekinuta na ulasku u posljednjih 30 minuta, kada je Marka Marića matirao Nikolo Zaniolo.

Pomalo neočekivano, nakon tog pogotka engleskog velikana, Zrinjski je taj koji je preuzeo kontrolu nad utakmicom.

Igrači Marija Ivankovića nakon primljenog pogotka nisu u gol pretvorili tri stopostotne prilike! Dva puta je pred golom bio Hrvanović, jednom Ćorluka, ali nakon što njih dvojica nisu uspjeli da matiraju Maršala, jeste Malekinušić "bombom" sa 17-18 metara od gola, za veliki bod Zrinjskog iz ovog duela, a zašto ne reći i veliku finansijsku injekciju s obzirom na to da je ovim bodom mostarski klub inkasirao 166.000 evra.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Radić, Memija (od 67. Hrvanović), Čanađija (od 34. Kiš), Ivančić, Zlomislić, Malekinušić (od 90+2. Marin), Bilbija, Ćuže (od 67. Sabljić). Trener: Mario Ivanković.

ASTON VILA: Maršal, Aleks Moreno (od 57. Dinj), Pau Tores (od 69. Dijego Karlos), Konsa, Keš (od 69. Čejmbers), Daglas Luiz, Dendonker, Zaniolo, Dijabi (od 79. O'Rajli), Remzi (od 57. MekGin), Duran. Trener: Unai Emeri.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA!

20:52

Konačno stanje u grupi!

Aston Vila je kao prvoplasirana izborila mjesto u osmini finala, dok će Legija kao druga igrati baraž za mjesto među 16 najboljih.

AZ Alkmar, koji je prošle godine igrao u polufinalu ovog takmičenja u kojem je poražen od Fiorentine, oprostio se zajedno sa Mostarcima od evropske scene za ovu sezonu.

Standings provided by Sofascore

20:40

Kraj

Završena je utakmica u Mostaru, Zrinjski je remizirao sa Aston Vilom rezultatom 1:1.

20:37

90+2 - Izmjena u domaćem timu

Malekinušića, koji se žali na povredu, mijenja Marin.

20:35

Nadoknada će trajati četiri minuta

20:33

87' - GOOOOOL! BOMBA MALEKINUŠIĆA, 1:1!

Izjednačio je Zrinjski, sjajan gol Malekinušića!

Namjestio se ofanzivac Zrinjskog na udarac sa 17-18 metara od gola, a onda je pogodio gornji lijevi ugao gola Aston Vile!

Kakva je to bila "bomba"!

20:30

85' - I ponovo Hrvanović! Nestvarno...

Bio je Hrvanović sada u još boljoj situaciji, izašao je sam ispred golmana Aston Vile, i umjesto da šutira, odlučio je da pokuša da ga zaobiđe - i pogriješio. Poljski čuvar mreže je uspio da stigne do lopte i spriječi bivšeg prvotimca Stupčanice da izjednači...

20:29

84' - Žuti karton za MekGina

20:27

81' - Nevjerovatno šta nije pogodio Hrvanović!

Šta sada nije pogodio Hrvanović...

Maršal je htio da ispuca jednu loptu u polje, ali je pogodio svog saigrača, Hrvanović je izašao na prazan gol, ali nije uspio da jednu loptu koja je dugo letjela pošalje u mrežu.

20:23

79' - Posljednja promjena kod gostiju

Iz igre izlazi Dijabi, na terenu je O'Rajli.

20:20

74' - Sjajna šansa za Zrinjski!

Odličnu priliku su imali Mostarci za 1:1!

Izveden je udarac iz ugla sa desne strane, loptu je na suprotnoj stativi prihvatio Ćorluka, šutirao, a lopta je prohujala tek nekoliko centimetara od gola!

20:18

Ovako večeras izgledaju tribine stadiona u Mostaru!

20:16

71' - Ćorluka u šansi... ali bio je ofsajd!

Zaprijetio je sada Zrinjski!

Izveden je jedan slobodan udarac sa desne strane, Ćorluka je pobjegao engleskoj odbrani, ali je šutirao preko gola!

Međutim, i da je postigao pogodak, ne bi bio priznat jer se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

20:14

69' - Još jedna dupla promjena kod Engleza

Paua Toresa mijenja Dijego Karlos, a umjesto Keša na terenu je Čejmbers.

20:12

67' - Dvije promjene pravi i Ivanković

Izlaze Ćuže i Memija, na terenu su Sabljić i Hrvanović.

20:10

Pogledajte kako je Aston Vila povela u Mostaru

20:10
Izvor: EPA/FEHIM DEMIR

20:06

61' - GOOOOL!

Stigla je Aston Vila do vođstva u Mostaru!

Kombinovali su rezervisti Dinj i MekGin, na kraju je drugi centrirao pred gol Zrinjskog, a na pravom mjestu se našao Zaniolo i matirao Marića.

20:03

58' - Dvostruka promjena u Aston Vili

Odlučio je Emeri da iz igre izvadi Remzija i Aleksa Morena, a na terenu su MekGin, strijelac gola u Birmingemu protiv Zrinjskog, i Dinj.

19:56
Izvor: FEHIM DEMIR/EPA

19:50

46' - Nastavljena je utakmica u Mostaru

Počelo je drugo poluvrijeme.

19:49

Napadnut navijač Aston Vile u Mostaru!

Navijač Aston Vile napadnut je u Mostaru uoči večerašnje utakmice ovog kluba sa Zrinjskim, izjavio je Srni portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Hercegovačko-neretvanskog kantona Ljudevit Marić.

"Jedan engleski navijač napadnut je danas u 13.35 časova u Ulici maršala Tita u Sjevernom logoru. Nije znao da kaže ko i koliko je napadača tačno bilo. Nije imao vidljive povrede", rekao je Marić, koji je dodao da policija traga za počiniocima.

Pojedini mediji objavili su da je i u Starom gradu napadnut jedan engleski navijač, ali u policiji nemaju evidentiranu takvu prijavu.

19:34

Završeno je prvo poluvrijeme

Kraj prvih 45 minuta, Zrinjski - Aston Vila 0:0.

Nije nam mnogo toga ponudilo prvo poluvrijeme, nadamo se mnogo boljem fudbalu u nastavku.

19:31

Igraće se tri minuta nadoknade u prvom dijelu

19:26

41' - Marić brani udarac Zaniola!

Odlučio se ofanzivac Aston Vile na jedan dalekometni udarac sa desne strane, ali je Marić to veoma dobro odbranio.

19:23

37' - "Požutio" je Zaniolo

Zbog prekršaja nad Ivančićem, Italijan je dobio žuti karton.

19:19

34' - Mora da mijenja Ivanković

Neće moći Čanađija da nastavi ovaj meč. Umjesto njega, na teren će Kiš.

19:17

Koreografija navijača Zrinjskog!

19:16

31' - Duran!

Zakačio je loptu napadač Aston Vile u jednoj situaciji, poslije centaršuta sa desne strane, ali je golman Zrinjskog bio spreman na to.

19:15

Prošlo je pola sata

Nije bilo pravih šansi u prvih 30 minuta meča u Mostaru, nismo mnogo toga vidjeli.

19:14

28' - Ukazuje se pomoč Čanađiji

Prvotimac Zrinjskog ostao je da leži na terenu požalivši se na jednu povredu, ali se brzo pridigao i trenutno je van terena.

19:08

22' - Dobar napad Zrinjskog!

Sve je dobro uradio Malekinušić u ovom napadu domaćih - osim centaršuta...

Prošao je po desnoj strani, prevario čuvara, centrirao tražeći Bilbiju pred golom, ali je Maršal uspio da uhvati tu loptu i spriječi opasnost pred golom.

19:04

19' - Siguran je Marić

Šutirao je Keš sa desne strane, lopta je "okrznula" Ćužea, ali je Marić bio dobro postavljen u ovoj situaciji.

19:00

15' - Loš udarac Bilbije

Pokušao je kapiten Zrinjskog "iz prve" da šutira ka golu Engleza nakon jedne visinske lopte, ali je to bio veoma slab udarac i nije bilo posla za golmana Aston Vile Maršala.

18:56

10' - Zrinjski djeluje dobro na terenu

U uvodnim minutima meča "plemići" ne izgledaju loše na terenu, štaviše veoma dobro pariraju favorizovanom rivalu iz Engleske.

18:48

2' - Prva šansa na utakmici!

Moglo je već u drugom minutu da bude opasno pred golom Zrinjskog!

Nakon centaršuta sa lijeve strane, ubacio se Zaniolo pred gol domaćih, šutirao, ali je poslao loptu visoko preko prečke.

18:46

1' - Počela je utakmica u Mostaru!

18:41

Igrači dva tima izlaze na teren!

Meč u Mostaru počinje za nekoliko minuta!

18:31

Ko sudi?

Arbitri za ovaj duel dolaze iz Mađarske, a predvodi ih Balaš Berke.

Pomoćnici su Vencel Tot i Balaš Šert, dok je četvrti sudija Gergo Bogar. U VAR sobi su Tamaš Bognar i Ferenc Karako.

18:29

Stanje na tabeli?

Aston Vili je potreban bod iz Mostara kako bi obezbijedila prvo mjesto u grupi i direktan plasman u osmini finala.

Zrinjski je još ranije izgubio sve šanse da se domogne bar druge pozicije koja nakon šest kola vodi u baraž.

17:51

Za koga se odlučio Ivanković?

Evo i startne postave "plemića":

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Radić, Memija, Čanađija, Ivančić, Zlomislić, Malekinušić, Bilbija, Ćuže. Trener: Mario Ivanković.

17:50

"Istumban" tim Vile u Mostaru

Čak sedam promjena je napravio trener Aston Vile u startnoj postavi u odnosu na prvi meč ova dva tima, igran 5. oktobra u Engleskoj.

Naime, u prvim timu večeras nema Martineza, Dinja, Lenglea, Dijega Karlosa, Tilemansa, strijelca jedinog gola u tom meču MekGina i Bejlija.

ASTON VILA: Maršal, Aleks Moreno, Pau Tores, Konsa, Keš, Daglas Luiz, Dendonker, Zaniolo, Dijabi, Remzi, Duran. Trener: Unai Emeri.

17:41

Emeri nije znao...

Strateg ekipe iz Birmingema Unai Emeri nije, kako je priznao na konferenciji za novinare, bio upoznat sa činjenicom da je proslavljeni hrvatski as Luka Modrić na početku karijere nosio dres Zrinjskog.

"Stvarno? Nisam to znao. Znam da je Sead Kolašinac, kojeg sam trenirao u Arsenalu, iz Bosne i Hercegovine, ali iskreno nisam znao za Modrića", rekao je Emeri.

Izvor: Leszek Szymanski/PAP

17:09

17:08

Izjava trenera Zrinjskog!

"Ovo je najveći klub koji je dolazio u Mostar. Ekipa koja igra najbolje i najatraktivnije u Evropi, ekipa koja ima trenera sa šest-sedam evropskih titula i to dovoljno govori o svemu. Sama utakmica je klubu kao nagrada nakon nekoliko godina kvalitetnog rada. Treba da uživamo, odigramo najbolje što znamo protiv jedne tako kvalitetne ekipe. Želja nam je da atraktivnom utakmicom počastimo sve naše navijače", poručio je strateg Mostaraca Mario Ivanković u najavi ove utakmice.

Izvor: HŠK Zrinjski