Trijumf Zrinjskog u hercegovačkom derbiju! "Plemići" nadigrali Širokobriježane, za kraj ostao duel sa Sarajevom

"Plemići" su trijumfovali nad Širokim Brijegom u derbiju pretposljednje jesenje runde.

premijer liga bih široki zrinjski  Izvor: HŠK Zrinjski

Hercegovačkim derbijem između Širokog Brijega i Zrinjskog stavljena je tačka na pretposljednje jesenje kolo Premijer lige BiH, a po veoma lošem terenu stadiona u Posušju, bolje se snašao aktuelni prvak BiH, koji je upisao 11. ovosezonsku pobjedu:

ŠIROKI BRIJEG – ZRINJSKI 0:2 (0:1)
/Ivančić 33, Bilbija 57/

Duel dva hercegovačka rivala igra po se po veoma teškim uslovima, po izuzetno blatnjavom travnjaku, a u takvim uslovima postignuta su dva pogotka - oba u režiji gostiju, i to po jedan u oba poluvremena.

Dvanaest minuta prije kraja, gosti su uputili jedan centaršut sa lijeve strane, čuvar mreže Širokobriježana Tomislav Adolf Tomić je ispustio loptu u petercu, a do nje je stigao Antonio Ivančić i poslao je u mrežu za vođstvo Zrinjskog.

Igrači domaćeg tima smatrali su da je nad njihovim golmanom napravljen prekršaj, ali se arbitar Darko Gedžić iz Brčkog nije oglasio.

Prednost domaćeg tima je udovstručena nakon 12 minuta igre u nastavku, čime je praktično prelomljen ovaj meč u korist Mostaraca. Poslije još jednog ubačaja, kapiten Zrinjskog Nemanja Bilbija se oslobodio čuvara, a potom i golmana Tomića i rutinski ga matirao.

Zrinjski se ovom pobjedom vratio na drugo mjesto uz sedam bodova minusa za jesenjim šampionom Borcem, a u posljednjih 90 jesenjih minuta ga čeka domaći okršaj sa Sarajevom.

Ipak, prije duela sa bordo timom, Mostarce u četvrtak očekuje posljednja utakmica u okviru grupne faze Konferencijske lige, na domaćem terenu protiv Aston Vile.

Široki Brijeg je nakon ovog poraza na šestom mjestu sa 22 boda, a u posljednjem kolu ga očekuje gostovanje Zvijezdi 09.

Tim Marijana Budimira je u velikoj krizi rezultata, s obzirom na to da u domaćem prvenstvu nije trijumfovao čak dva mjeseca! Posljednja pobjeda upisana je 8. oktobra na domaćem terenu protiv Igmana (2:0), nakon čega su Širokobriježani uknjižili pet poraza i tri remija.

ŠIROKI BRIJEG: Tomić, Šaravanja, Capan, Činedu, Kpan, Buljan, Mamić, Musa, Ćavar, Kuprešak, Dadić. Trener: Marijan Budimir.

ZRINJSKI: Marić, Ćorluka, Radić, Jakovljević, Memija, Čanađija, Bradarić, Sabljić, Ivančić, Malekinušić, Bilbija. Trener: Mario Ivanković.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!